Wersja do druku

Udostępnij

Przypominamy, że już dziś o godz. 17.30 Instytut Muzyki i Tańca serdecznie zaprasza na spotkanie inauguracyjne w cyklu Wszystko o tańcu IMIT. Gościem spotkania Balet w Polsce będzie Paweł Chynowski.

Paweł Chynowski – teatrolog, krytyk baletowy, librecista i wydawca. Ukończył wydział filologiczny Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalizacją nauki o teatrze. Założył i prowadził pierwszy w kraju magazyn baletowy „Taniec”.Inspirował ogólnopolskie obchody 200-lecia polskiego baletu w 1985 roku i obchody 100-lecia urodzin Wacława Niżyńskiego w 1989 roku. W latach 1992 – 2009 kierownik literacki (dramaturg), a obecnie pełnomocnik do spraw baletu dyrektora naczelnego Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Autor librett baletowych Stanisław i Anna Oświęcimowie, Mit o Aleksandrze, Nasz Niżyński, Muzy Chopina, Hrabia Monte Christo i współautor adaptacji libretta Dziadek do orzechów.


Spotkanie będzie koncentrowało się wokół następujących zagadnień:


– jak wyglądała sytuacja krytyka baletowego w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ?
– czym się różniło wydawanie magazynu „Taniec” przy Polskim Teatrze Tańca i Teatrze Wielkim w Warszawie ?
– jak wyglądała organizacja w 1985 roku jubileuszu 200 lecia baletu w Polsce ?
– co trzeba wiedzieć kiedy się pisze libretto baletowe ?
– jak wygląda balet z perspektywy krytyka baletowego, a jak z perspektywy pełnomocnika do spraw baletu dyrektora naczelnego Teatru Wielkiego – Opery Narodowej ?
– jaka jest przyszłość Polskiego Baletu Narodowego ?

Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona prosimy o wysłanie rezerwacji na adres:
imit@imit.org.pl (w tytule maila: wszystko o tańcu 28 maja 2012).

Spotkanie będzie rejestrowane dla Pracowni Dokumentacji Tańca IMIT

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close