Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 26 lutego o godz. 19.00 Kino Muranów w Warszawie (ul. Andersa 5) zaprasza na premierę filmu tańca Urszuli Nawrot Umbra z udziałem Leszka Bzdyla, Michaliny Wiśniewskiej i reżyserki. Film stanowi alegoryczną opowieść o poznawaniu siebie, docieraniu do najgłębiej skrywanych tajemnic. Bez dialogów, w sposób poetycki,  za pomocą symboliki obrazu, muzyki i tańca film opowiada o zagubieniu dziewczynki uwiedzionej „złym dotykiem”, kobiety nie mogącej się spod niego wyzwolić, zmagającej się z uczuciem do oprawcy. Umbra to film głęboko penetrujący naturę ludzką, obnażający bezsens cierpienia, pokazujący heroiczną, samotną walkę kobiety z własnymi słabościami.

 

Umbra jest próbą stworzenia poezji obrazu, gdzie alegoria i symbol stają się narracją. Wybrana forma umożliwia dotarcie do istoty stanu wewnętrznego bohaterki, co za sprawą transowości obrazu, przenosi widza w sferę przeczuwania, a nie intelektualnej analizy. Reżyserka wybrała taką formę zainspirowana teatrem prof. Leszka Mądzika oraz jej artystycznymi doświadczeniami jako fotografa, zawodowej tancerki, aktorki i reżyserki.

 

Prof. Leszek Mądzik: Poetycko subtelna wędrówka w czasie daje nam szansę wejść do tych pokładów, które przed światem ukrywamy. Ten dziwny melanż ugru ze sjeną, którego rezultatem jest Umbra otwiera pokłady przeżyć, niepokojów, lęków i obaw. W filmie Urszuli Nawrot poetycko i malarsko zanurzamy się ufnie w autentyzm stanów bohaterki filmu. Integralnie wtapia się w tę podróż muzyka Marka Kuczyńskiego, nasycając dostrzeżone obrazy niepowtarzalnym klimatem.

 

Trailer

 

Język: polski
Reżyser: Urszula Nawrot
Występują: Leszek Bzdyl, Urszula Nawrot, Michalina Wiśniewska
Kraj produkcji: Polska
Rok produkcji: 2015
Data premiery: 26.02.2016
Gatunek: krótkometrażowy
Czas trwania: 30 min.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close