Wersja do druku

Udostępnij

Akademia Tańca Zawirowania w Warszawie zaprasza do uczestnictwa w dwóch nowych projektach – Kobiety (zaadresowanym wyłącznie do kobiet) oraz Mężczyźni (zaadresowanym wyłącznie do mężczyzn). Poszukiwane są osoby z doświadczeniem tanecznym, ruchowym, aktorskim oraz dla wszystkich zainteresowanych zdobywaniem takich doświadczeń i samorozwojem. Dodatkowo projekt Mężczyźni skierowany do mężczyzn zarówno tych zawodowo zajmujących się ruchem (sztuki walki, sport) jak również zainteresowanych stworzeniem performance w typowo męskim gronie.

Projekt Kobiety poprowadzi Paulina Święcańska, a Mężczyźni – wspólnie Filip Wencki i Paulina Święcańska. Start – kolejno 20 i 21 września 2012 (czwartek-piątek).

Kobiety – od 20 września, czwartek, godz. 20.00- 22.00
Mężczyźni – od 21 września, piątek, godz. 20.00 – 22.00 (projekt trwa do 16 grudnia – pokaz końcowy)

Prowadzący:
Paulina Święcańska (oba projekty)
Filip Wencki (projekt Mężczyźni)

Paulina Święcańska absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia na Wydziale Rytmiki w Pile, Animacji Kultury na Uniwersytecie Zielonogórskim, Kulturoznawstwa w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie , kierunku Menadżer Kultury na UW oraz Produkcji Teatralnej na Uniwersytecie Łódzkim. Instruktorka Tańca Współczesnego uznana przez Narodowe Centrum Kultury, absolwentka Kursu Kinetografii R. Labana w Instytucie Choreologii w Poznaniu. Doświadczenie i praktykę zawodową zdobywała również na międzynarodowych festiwalach i eventach m.in. w Niemczech, Izraelu, Portugalii, Hiszpani, Ukrainie, Węgrzech, Hiszpanii, Brazylii, Indiach, USA. Do tej pory stworzyła 17 choreografii autorskich m.in. ,,Wariacje na temat jedzenia”, ,,Hybryda”, ,,Androgynes”, ,,Motyle 2046”, ,,Doskonała para”, ,,Niewidzialna”, ,Surogaci”. Jest twórcą programów animacji społeczno-kulturalnej takich jak: ,,Projekt męski” realizowany od (2006), ,,Bajkalada” – Zielona Góra (2007), “Carne Crueldade da Verdade” – Porto (2007). Obecnie współpracuje z wieloma fundacjami i stowarzyszeniami współtworząc projekty miejskie i rozszerzając kulturalną ofertę miasta Warszawy m.in. Festiwal Przemiany, TransFORM a także Re:wizje, gdzie sprawowała funkcję kuratora projektów tanecznych. W 2010 roku zainicjowała i stworzyła pierwszy w Polsce Międzynarodowy Festival Contact Improvisation. Od 2011 roku współtworzy Fundację Artystyczną PERFORM, w której realizuje międzynarodowe projekty, współpracując z artystami z całego świata.

Filip Wencki
– aktor teatru fizycznego, adept kontakt improwizacji, ‘mover’. Zajmuje się technikami teatru fizycznego i fizykalnego, szeroko pojętym tańcem i ruchem w aspekcie improwizacji. Od 2007 roku współzałożyciel i współprowadzący teatru Linia Nocna (spektal Wyjdź z ziemi, cykl ponad 30 pokazów improwizacji fizyczno-wokalnej). Od 2010 roku członek międzynarodowego projektu pedagogiczno-badawczego The Bridge of Winds/Vindenes Bro prowadzonego przez aktorkę Teatru Odin – Iben Nagel Rasmussen (występy w Dani, Kolumbii i Polsce). Brał udział w licznych projektach performatywnych, między innymi: spektakl „Medea:Sylvia” we współpracy ze Sztuką Novą; tło ruchowe w widowisku Sztandary 44; tło taneczne w filmie dokumentalnym The fantasy on theme of Morawski; spektakl „Więzy krwi” w reżyserii/choreografii Pauliny Święcańskiej i wiele innych. Kontakt improwizacji uczył się między innymi od: Nancy ‘Stark’ Smith, Lisy Nelson, Freya Fausta i Keitha Hennessy.

Ilość miejsc ograniczona! Obowiązują zapisy drogą mailową.
Decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.
ttzawirowania@gmail.com
0-780-555-280

Potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłata w wysokości 60 zł (za pierwszych 6 spotkań, za kolejne płatność w późniejszym terminie).
Dla posiadaczy karty MultiSport wpłata ta jest traktowana jako zwrotna zaliczka (pod warunkiem regularnego uczestnictwa w całości projektu ).

Wpłaty należy dokonać na poniższe konto – z tytułem przelewu Kobiety lub Mężczyźni
Fundacja Scena Współczesna,
02 – 415 Warszawa, ul Kraszewskiego 25
Multibank: 60 1140 2017 0000 4502 1263 7650

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close