Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Romana Turczynowicza w Warszawie zaprasza na Koncert dyplomantów i uczniów. Odbędzie się on 26 marca 2023 roku o godzinie 18.30 w Sali Młynarskiego w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.

Wersja do druku

Udostępnij

W ponad dwustuletniej historii szkoły tradycje pokazów scenicznych dyplomantów sięgają okresu międzywojennego. Ta praktyka ma swoją powojenną kontynuację. Co roku społeczność szkoły razem z widzami świętuje zatem wejście dyplomantów w świat profesjonalnego tańca i baletu.

Bohaterami niedzielnego wieczoru będą tegoroczni dyplomanci: Maja Brzyska, Alicja Gajdowicz, Michalina Galińska, Michelle Grunwald, Maria Grzymała, Alicja Odyńska, Patrycja Ratkowska, Julia Skubis, Paweł Dobrzyński i Cezary Szlachta.

Na program koncertu złożą się między innymi Nasze Sylfidy do muzyki Fryderyka Chopina na motywach choreografii Michaiła Fokina oraz Etiuda baletowa, która będzie rodzajem panoramy, prezentującej skalę trudności ćwiczeń baletowych w wykonaniu uczniów z klas II–VIII z finałowym Adagio w wykonaniu dyplomantek. W kolejnej części wieczoru będzie można zobaczyć pas d’action z baletu Bajadera do muzyki Ludwiga Minkusa, pas de deux z Karnawału weneckiego do muzyki Cesarego Pugniego oraz inne fragmenty z repertuaru klasycznego.

Nie zabraknie tańca współczesnego, dyplomanci wykonają bowiem kompozycje choreograficzne Gianniego Melfiego i Nikoli Zientarskiej. Ponadto, zgodnie z tradycją, uczniowie wszystkich klas zatańczą poloneza i mazura.

Występom dyplomantów będą towarzyszyć uczniowie tej szkoły, spośród których kilkoro przygotowuje się do udziału w konkursie Młody Tancerz Roku 2023. W koncercie wystąpi także dwoje gości specjalnych, absolwentów tej szkoły – Pola Gonciarz i Alan Polański.

Wstęp płatny

Więcej informacji o bieżącej działalności Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie: link 1, link 2

Zdjęcie

Uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Fotografia: Artur Kos

Zdjęcie

Uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Fotografia: Artur Kos

Zdjęcie

Uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Fotografia: Artur Kos

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close