Wersja do druku

Udostępnij

W ramach wydarzenia Archiwum Dormana. Inspiracje, praktyki, refleksje Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie (ul. Jazdów 1) zaprasza w sobotę 25 listopada o godz. 19.00 na pokaz spektaklu ruchowego La Fontaine – rozczytywanie kinetyczne w koncepcji artystycznej Małgorzaty Skoczelas. Utrwalone na kilku kartach sklejki z prób do przedstawienia La Fontaine są jak zapisy ruchu bohaterów/postaci. Przypominają nieco kinetogram. Swoją formą zaprosiły do ich odczytania w zupełnie innym porządku, poza fabularną strukturą pierwotnego spektaklu, poprzez ciało i kompozycję ruchu. Grupa performerek od lipca pracuje nad strukturą spektaklu, próbując odtworzyć i przetworzyć gest Dormana. Na własny sposób ożywiają to, co zapisał Jan Dorman w swoistej choreografii obrazów. 12 performerek wciela się w 11 postaci – 11 graczy. Tworzą zdarzenie. Nie ma dwóch identycznych żyć/bytów, dwóch identycznych przebiegów ruchu.

 

Wstęp wolny.

 

koncepcja artystyczna, ruch sceniczny : Małgorzata Skoczelas
performerki: Iwona Cichowicz, Iga Dzięgielewska, Magdalena Gorbacz, Barbara Herman, Agnieszka Jaglarska, Klaudia Lewandowska, Bogusia Małuj, Maja Miśta, Adela Uchmańska, Katarzyna Warowna, Marta Wiszniewska, Monika Zasada

 

za pomoc w realizacji artystki dziękują: Karolinie Kroczak, Warszawskiej Pracowni Kinetograficznej, Stowarzyszeniu Pedagogów Teatru i Pracowni Duzy Pokój.

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close