Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie i Fundacja Artystyczna PERFORM zapraszają na laboratorium ruchowe Underscore w ramach Centralnej Sceny Tańca i wystawę 50 lat Kontakt Improwizacji: zaczątki, korzenie, gałęzie. Zaplanowane są na 23 czerwca 2022 roku. Wieczór Underscore rozpocznie się o godz. 17.00 otwarciem ekspozycji.

Wersja do druku

Udostępnij

Underscore to kontakt improwizacja, praktyka uważnego jamu, opracowana przez Nancy Stark Smith, jedną z twórczyń i światowych edukatorek Kontaktu Improwizacji. Spotkanie odbywa się w ramach projektu Centralna Scena Tańca, który jest wspólną inicjatywą Fundacji Artystycznej PERFORM i Mazowieckiego Instytutu Kultury.

Underscore jest strukturą improwizacyjną rozwijaną od 1990 roku, praktykowaną na całym świecie. Pozwala na pełne spektrum ekspresji energetycznej i fizycznej, ucieleśniające szereg form i zmieniających się stanów, rozwija swobodę tańczenia w sferycznej przestrzeni – samodzielnie i z innymi. Praktyka underscore jest znana i ustrukturalizowana, ale mimo to nieprzewidywalna. Przechodzi przez szeroki zakres stanów dynamicznych, w tym długie okresy bardzo małej, prywatnej i cichej aktywności wewnętrznej oraz inne okresy wyższej energii i tańca interaktywnego.

Wprowadzenie do praktyki underscore zostanie poprowadzone przez Colleen Bartley, jedną z długoletnich studentek i współpracowniczek Nancy Stark Smith.

Colleen Bartley jest także kuratorką wystawy 50 lat Kontakt Improwizacji: zaczątki, korzenie, gałęzie, której wernisaż odbędzie się bezpośrednio przed praktyką underscore. Ekspozycja ta to jednocześnie pierwsze wydarzenie w ramach 13. Międzynarodowego Festiwalu Warsaw CI Flow. Będzie można zobaczyć, jak wczesne eksperymenty grupy tancerzy ze Stanów Zjednoczonych przeobraziły się w jeden z najciekawszych nurtów tańca XX w., który zmienił radykalnie myślenie o tańcu, praktykę tańca współczesnego i praktyki performatywne na świecie.

***

Program wieczoru:

17.00 otwarcie wystawy 50 lat Kontakt Improwizacji: zaczątki, korzenie, gałęzie
18.00 wernisaż
18.30 rozmowa z twórczynią wystawy – Colleen Bartley prowadzona przez Klarę Łucznik
19.00 praktyka kontakt improwizacji, underscore (prowadzenie: Colleen Bartley, muzyka: Katarzyna Tekielska)
21.30 krąg zamykający praktykę

***

Projekt: Centralna Scena Tańca w Warszawie edycja III
Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury, Fundacja Artystyczna PERFORM
Kuratorki: Klara Łucznik i Zuzanna Bukowski
Współfinansowanie: Miasto Stołeczne Warszawa

Więcej informacji: link

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close