Wersja do druku

Udostępnij

Dwóch zapomnianych artystów z Berlina lat 20. – awangardowy tancerz związany z dadaistycznymi kabaretami, Henri Châtin Hofmann, i niezwykły kompozytor, antyfaszysta i przyjaciel Waltera Benjamina, Ernst Schoen, spotkają się jeszcze raz sto lat później w Warszawie. Spektakl Tanz 23/24, inspirowany tymi dwiema niezwykłymi postaciami, jest eksperymentalną rekonstrukcją wieczoru tanecznego z 1924 roku, w którym Henri Châtin Hofmann wystąpił do utworów wielu wybitnych kompozytorów z epoki, w tym, między innymi, Ernsta Shoena, Karola Szymanowskiego czy Giana Francesca Malipiery.

Dwie tancerki i choreografki – Lucie Palazot i Alka Nauman – podejmą tę twórczą próbę wyobraźni, improwizując w kostiumach uszytych na wzór tych, w których wystąpił pamiętnego wieczoru Châtin Hofmann, specjalnie na tę okazję zrekonstruowanych przez Alicię Gladston.

Na fortepianie akompaniować im będzie sam wnuk Waltera Benjamina, kompozytor i pianista Samuel Draper. Pokaz odbędzie się w sobotę 3 października o godz. 17.00 na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina (ul. Okólnik 2). Wstęp wolny, obowiązują zapisy: zapisy.curiecity@gmail.com

Wydarzenie poprzedzi wykład performatywny i wystawa archiwaliów w Curie City, które jest jego głównym organizatorem (Tamka 36, godz. 15.00).

Wydarzenia towarzyszące:

– wykład performatywny światowej sławy specjalistów, znawców twórczości Waltera Benjamina – prof. Esther Leslie i dr. Sama – Dolbeara na temat sztuki awangardowej i antyfaszyzmu w latach 1920-1930 w Berlinie.
wystawa archiwaliów dotyczących Bauhausu, Ernsta Shoena oraz Waltera Benjamina

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close