Wersja do druku

Udostępnij

Już dziś o godz. 19.00 w Komunie//Warszawa (ul. Lubelska 30/32) odbędzie się premiera spektaklu Królestwo w choreografii Magdy Jędry, zrealizowanego we współpracy z Izą Szostak. Oprócz obu artystek w przedstawieniu występuje Stanisław Wołosz.

 

 

O spektaklu:

 

Historia toczyła się z grubsza przewidywalnym torem aż do swojego końca, a więc do czasu, w którym z tym właśnie czasem i otaczającą nas przestrzenią zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Porządek oparty na koherencji tych dwóch wielkości okazał się rzeczą nietrwałą. Jak coś może się popsuć, to podobno się popsuje. Tak było i tym razem. Świat mocno przyspieszył, a zwielokrotniona siła odśrodkowa coraz mocniej zaczęła zaciskać węzły jego poplątanej struktury. Otoczone post-chaosem performerki starają się poskładać w spójną całość fragmenty zapamiętanego świata. Żyć w bezkrólewiu bez prawdy i porządku jest rzeczą nieznośną. Cywilizacyjna tendencja do rekonstruowania porządku, budowania lepszej formy organizacji i poszukiwania światów w homeostazie składa obietnicę spokoju czy choćby iluzorycznej pewności.

 

choreografia: Magda Jędra

współpraca: Iza Sostak

występują: Iza Szostak, Magda Jędra, Stanisław Wołosz

muzyka: Szałas (Paweł Duczmal, Maciek Krawczyński, Wojtek Juchniewicz) oraz Piotr Czajkowski, Die Antwoord

reżyseria świateł: Karolina Gębska

 

 

Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków Miasta Gdańska w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska oraz dzięki niezmiernemu zaangażowaniu Pawła Duczmala i Mariusza Krawczyka w produkcję spektaklu.

 

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)   Gdańsk Miasto Wolności nowe logo (miniaturka)

 

 

 Bilety: 15/20 zł

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close