Wersja do druku

Udostępnij

We wtorek 14 października o godz. 19.00 w ramach Performance Day w CSW w Warszawie (Laboratorium, ul. Jazdów 2) Marie-Caroline Hominal wystąpi z Silver, będącym tańcem i performansem muzycznym w jednym. Artystka łączy tu ze sobą tekst, światło, dym i choreografię w formę 25-minutowego koncertu. Performans odbywa się w obrębie przestrzeni wykrojonej z głównej sceny poprzez złożoną ze świetlówek instalację świetlną. W jej ramach, niczym w kapsule kosmicznej, porusza się srebrna postać Silver – budując wypowiedzi o sobie, które zamiast naprowadzać nas na jej tożsamość, rozmywają ją. Jak sama twierdzi, nie jest Lolitą z Bogoty ani stanem ekstazy. Wiemy jednak, kim chciałaby być i że uwielbia srebro. Pojawiając się w kłębach dymu w swoim błyszczącym kostiumie oraz otoczeniu muzyki elektronicznej, którą kontroluje za pomocą konsoli, wydaje się być bytem chwilowym, który wyczerpuje się w swojej intensywności. Czym jest „show”? Jak pokazać „show”? Marie-Caroline Hominal stawia pod znakiem zapytania samą ideę „show”.

 

Warto wspomnieć, że artystka występowała już w Polsce – jej spektakl BAT prezentowany był w ramach przeglądu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2013 w Poznaniu.

 

Wstęp wolny.

Zapis filmowy projektu będzie prezentowany w holu głównym CSW do 3 listopada 2014

 

Trailer

 

Koncepcja, tekst oraz performans: Silver
Dźwięk: Plastoc
Scenografia: Inox
Inżynieria dźwięku: Sylvain Carroz
Administracja: Stéphane Noël
Produkcja: MadMoiselle MCH Association – Geneva (CH)

 

Marie-Caroline Hominal (występująca również pod pseudonimami: Silver, MadMoiselle MCH, MCH, Fly Girl) studiowała w Schweizerische Ballettberufschule w Zurychu oraz Rambert School of Ballet and Contemporary Dance w Londonie, gdzie dołączyła do National Youth Dance Company. Jej prace choreograficzne to głównie sola oraz duety. Pod pseudonimem MCH tworzy prace wideo, które były pokazywane na licznych festiwalach międzynarodowych. Z kolei jako Silver tworzy performanse muzyczne, które eksperymentują z samą konwencją koncertu. Marie-Caroline Hominal współpracuje również regularnie z innymi artystami – takimi, jak Clive Jenkins, Cristian Vogel, Kim Boninsegni, David Hominal i Samuel Pajand, z którym założyła zespół SilverGold. Występowała również z wieloma choreografami oraz zespołami tanecznymi: Tanztheater Basel, Irène Tassembedo, Blanca Li, Gisèle Vienne, Gilles Jobin, La Ribot oraz z Marco Berrettinim, z którym stworzyła duet iFeel (2013). Występowała gościnnie w Human Writes Williama Forsythe’a oraz B.O.B. Dicka Wonga.

 

Kuratorka: Agnieszka Sosnowska
Koordynacja: Paulina Kowalczyk

 

PERFORMANCE DAY jest nowym długoterminowym projektem Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, którego celem jest prezentacja i promocja artystów działających na polu sztuki performans. Od stycznia 2014 w trzeci wtorek miesiąca w przestrzeniach Zamku Ujazdowskiego lub jego okolic można zobaczyć performanse w wykonaniu polskich lub zagranicznych artystów. PERFORMANCE DAY razem z dwoma innymi cyklicznymi projektami – Bank Pekao PROJECT ROOM oraz VIDEO ROOM – czyni wtorkowe spotkania w CSW stałym punktem programu dla wszystkich zainteresowanych współczesną sztuką.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close