Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 23-24 kwietnia o godz.20.00 Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (ul. Emilii Plater 51) zaprasza na polską premierę performansu Czarne na czarnym Marty Ziółek. W performansie dwie zamaskowane performerki (Marta Ziółek, Anna Nowicka)  podejmują zagadnienie czerni i czarności w choreografii. Punktem wyjścia jest gest zawłaszczenia języka tańca ulicznego i potraktowanie go jako narzędzia do badania ciężaru, masywności i siły ruchu. Stopniowo rozbierając się i nakładając nad siebie warstwy ubrań, tancerki lawirują pomiędzy ucieleśnieniem, a maskaradą pokazu mody, podziemnego treningu fitness, przeistoczenia w monstrum. Publiczność umieszczona po dwóch stronach ekspozycji jest zaproszona do czarnej sesji, gdzie choreografia opróżnia „czarne” formy i intensyfikuje materie ich „czarnego” wnętrza.

 

Prezentacja odbywa się w ramach cyklu MSN Performans w Muzeum.

 

Koncepcja: Marta Ziółek

Kreacja i performans: Marta Ziółek, Anna Nowicka

Dramaturgia: Eleonora Zdebiak

Kostiumy: Michał Gruca

Design: Szymon Żydek

Projekt plakatu: Emilia Obrzut

 

 

Czarne na czarnym /Black on Black zostało wyprodukowane przez Het Veem Theater i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie przy wsparciu Teatru Studio w Warszawie, Komuny//Warszawa, STUK w Leuven. „Czarne na czarnym” jest częścią projektu Life Long Burning (LLB).

 

O cyklu Performans w Muzeum

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close