Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Tańca Zawirowania zaprasza w niedzielę 3 kwietnia o godz. 19.00 do Starej Prochowni (ul. Boleść 2) na premierowy pokaz spektaklu tanecznego Que Tendis autorstwa Michała Adama Górala. W choreografii młodego artysty wystąpią uczniowie Akademii Tańca Zawirowania wyłonieni podczas audycji.

O spektaklu:

 

W XXI wieku coraz ciężej jest nam zatrzymać się na chwilę, aby zastanowić się, co tak naprawdę liczy się w życiu. Mamy coraz mniej czasu, gonimy za pracą, sukcesami, przyjemnościami. Szukamy szybkich i intensywnych doznań. Czasami walczymy o przetrwanie a czasem o kontrolę. Gubimy siebie w odbiciu otaczających nas ekranów telefonów i komputerów. Kontakty miedzy ludźmi słabną razem ze zdolnością wyrażania emocji i rosnącym znieczuleniem. Powoli zatracamy własną indywidualność, prywatność i autonomię.
Dokąd tak naprawdę zmierzamy?
Jakie kierunki obrać, aby być szczęśliwym. Co zrobić, by nie popaść w pułapkę szeroko pojętego konsumpcjonizmu i dezorientującego pędu życia.

Breath, work, buy, consume then die.

Występują: Beata Hantulik, Izabela Karsznia, Mateusz Krzysiak, Beata Kubalska, Michalina Kuźniar, Beata Miernik, Karolina Płuska, Julia Stąsiek, Kamila Wasilewska, Klaudia Gabriela Zalewska, Natalia Zduńska.

TRAILER: https://www.youtube.com/watch?v=OGpwdVD-rh0


Bilety:
10 zł
Bilety można rezerwować przez wiadomość na fanpage’u lub mailowo: ttzawirowania@gmail.com.

 

Michał Adam Góral – tancerz, performer, młody choreograf. Swoją przygodę z teatrem oraz tańcem zaczął w rodzinnm, Kutnie w trakcie Letnich Spotkań Artystycznych. Następnie regularne treningi otrzymywał w warszawskim Teatrze Tańca Test pod okiem Izabelli Borkowskiej w Centrum Tańca Współczesnego u Jacka Tyskiego, a także w Liceum artystycznym Batalionu Zośka w Warszawie o profilu humanistyczno-tanecznym.

 

W czerwcu 2013 ukończył czteroletnią edukację na Rotterdam Dance Academy – Codarts w Holandii. W jej trakcie miał okazję tańczyć w spektaklach takich choreografów jak: Bill T. Jones, Jiří Kylián, Martha Graham, Giulii Mureddu, Jan Linkens, Lucas Jervies, Ivanhoe Chun-ho Lam, Thomas Stuart. Występował w amsterdamskim Het Internationaal Danstheater (chor. Neel Verdorn) oraz Korzo Theater w Hadze (chor. Ederson Rodriguez Xavier). Współpracował przy instalacji Body Building, designera mody i architekta Henrika Vibskova z Danii.

 

Wcześniej, w Polsce, brał udział w wielu przedsięwzięciach komercyjnych i artystycznych, między innymi: Gala ‚ Nobel’83 – Pro Memoria w Teatrze Narodowym, dwie premiery warszawskiego Teatru Tańca Test, tancerz w odcinku serialu Teraz albo nigdy! TVN, Show West Side Story z francuską grupą bębniarską Percussions Claviers de Lyon na IX drumming Cross Festival w Warszawie, Teatr Nowy w Łodzi spektakl Eden, Festiwal  Re:wizje.  Jako choreograf razem z Ewą Sikorską stworzył swój pierwszy spektakl Waterfallin, który miał premierę w 2012 w Holandii. Jego drugą kreacją jest solo N°2 stworzone w 2014 roku , którym wygrał konkurs choreograficzny Warszawskiej Platformy Tańca oraz został laureatem nagrody dyrektorskiej na pierwszym Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym Warsaw Zawirowania Dance. Obecnie zakończył współpracę z Ðerida Dance Company (Bułgaria ) przy międzynarodowym projekcie Rivers of Europe, z którym miał przyjemność podróżować prze Bałkany oraz kraje południowo-wschodniej Europy. Obecnie racuje nad choreografią i ruchem do gry Bound na platformę PlayStation 4, która ma premierę w tym roku W Stanach Zjednoczonych i Europie, współpracuje z Operą Kameralną w Warszawie przy „Operetce” oraz Teatrem Komedia gdzie gra w spektaklu Calliya ; prowadzi warsztaty i regularne lekcje tańca, tworzy nowe autorskie dzieło choreograficzne w Teatrze Tańca Zawirowania,oraz zakończył uczestnictwo w programie You Can Dance – Po prostu tańcz. Od lipca 2016 jest tancerzem Compagnie THOR w Brukseli.

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close