Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie zaprasza na kolejny wieczór CST (edycja III) z cyklu Portrety Choreograficzne, zaplanowany na 15 grudnia o godz. 19.00. Będzie on poświęcony Michałowi Adamowi Góralowi.

Wersja do druku

Udostępnij

Michał Adam Góral – tancerz, performer, młody choreograf, nauczyciel. Absolwent prestiżowej uczelni Codarts Rotterdam University for the Arts w Holandii.

W latach 2016–2019 tancerz teatru Compagnie THOR w Brukseli. Tańczył w spektaklach takich choreografów jak: Bill T. Jones (USA), Jiří Kylián (Holandia), Marthy Graham (USA), Giulii Mureddu (Włochy), Jana Linkensa (Holandia), Lucasa Jerviesa (Australia), Ivanhoe Chun-ho Lam (Chiny), Thoma Stuarta (Holandia), Edersona Rodriguez Xavier (Brazylia), Thierry Smiths ( Belgia). Występował na wielu festiwalach w Polsce i za granicą. W Polsce współpracował z Teatrem Tańca Test, Stowarzyszeniem Sztuka Nowa, Teatrem Tańca Caro, B’cause Dance Company, Warszawską Operą Kameralną, Teatrem Tańca Zawirowania, Teatrem Komedia.
Jako movement director stworzył materiał ruchowy do gry wydanej przez Sony na konsolę Playstation – Bound, nagrodzoną m. in. Paszportem Polityki, kilka choreografii do reklam oraz teledysków artystów takich jak Ralph Kamiński, Baash, Wishlake, Łąki Łan. Wyreżyserował nagradzane na konkursach solo N°2, spektakl Waterfallin, pokaz Bolero na warszawskiej Nocy Tańca, spektakl Quo Tendis, który miał premierę w warszawskim teatrze Prochownia, solowy performance taneczny Hippocampus i duet Uncommodum. Jego ostatnia autorska premiera – spektakl Blush – wyprodukowany przez Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, spotkała się z bardzo dużym uznaniem krytyków i publiczności.

Scena CST jest przestrzenią skierowaną do szerokiego środowiska artystów tańca, zajmujących się twórczością w obszarze tańca współczesnego i sztuk pokrewnych. Portrety Choreograficzne to projekt poświęcony prezentacji współczesnych choreografów polskich i przybliżenia ich sylwetek szerszemu odbiorcy. Każdy z zaproszonych artystów, reprezentujących różnorodne formy i techniki tańca, sam decyduje, w jakiej formie chce zaprezentować swój autoportret na scenie. Każde wydarzenie tego cyklu jest premierą i każde jest niepowtarzalne. Wszystkie spektakle są rejestrowane i będą udostępniane w przyszłości szerszej publiczności, ponieważ chcemy udokumentować i zachować te wieczory. Po każdym spektaklu zapraszamy widzów na moderowane spotkanie z artystą.

Mazowiecki Instytut Kultury, Fundacja Artystyczna PERFORM
Kuratorka: Magdalena Chabros
Współfinansowanie: Miasto st. Warszawa

Więcej: link

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close