Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zaprasza 17 grudnia do Domu Kultury KADR (ul. P. Gintrowskiego 32) o godz. 18.00 na ostatni w tym roku, i zarazem świąteczny poniedziałek z tańcem. Wieczór rozpocznie zamknięcie projektu laboratorium środowiskowego CST Taniec w bibliotece – la Danza i el Baile autorstwa Małgorzaty Matuszewskiej. Jest to cykl rozmów obejmujący 10 spotkań z osobowościami świata tańca i baletu oraz książkami o tematyce tanecznej. Część artystyczną wieczoru zainauguruje spektakl Konstelacje Pauliny Święcańskiej i Romualda Woźniaka. Na scenie spotkają się dwa pokolenia: tancerze – Aleksandra Osowicz oraz Paweł Konior oraz amatorzy tańca – performerzy w wieku 50+,  wspólnie podejmując takie zagadnienia, jak upływ czasu, miłość, przeznaczenie, natura ludzka, życiowe wybory. W spektaklu wykorzystane zostaną elementy metody ustawień systemowych Berta Hellingera. Kolejnym elementem świątecznego wieczoru będzie premiera spektaklu Wbijamy na balet – taneczny duet ojca z córką, w wykonaniu Isabelle Kladjy i Marka Klajdy; studium osobistej, rodzinnej relacji. Spektakl w choreografii Thierry’ego Vergera został zrealizowany w jego autorskiej technice Modal Underground.

 

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie (CST) jest to projekt, który powstał z inicjatywy warszawskich artystów/ek i teoretyków/czek. Jego nadrzędnym celem jest promocja działań organizacji, kolektywów i artystów/ek niezależnych poprzez kreowanie atrakcyjnej oferty dla miłośników/czek tańca i współpraca w obszarze: edukacyjnym, teoretycznym, artystycznym i społecznym oraz wzmacnianie obecności tańca w Warszawie. Rok 2018 upłynął pod hasłem edukacji. Projekt Centrum Sztuki Tańca w Warszawie współfinansuje m.st. Warszawa.

 

Harmonogram wieczoru:

 

godz. 18:00 – Finał projektu Laboratorium środowiskowego CST Taniec w bibliotece – la Danza i el Baile 

 

godz. 19:00 – Spektakl Konstelacje w chor. Pauliny Święcańskiej, reż. Romuald Woźniak

 

godz. 20:00 – Oficjalne zamknięcie projektu CST w roku 2018

 

godz. 20:15 – Premiera spektaklu Wbijamy na balet w chor. Thierry’ego Vergera

 

Po premierze odbędzie się świąteczne spotkanie, które poprowadzi Joanna Szymajda.

Poczęstunek świąteczny zapewnia Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’.

 

***

 

Organizatorzy: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Partner projektu: Dom Kultury Kadr

 

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B’cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa /  ZASP – Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji

 

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, RDC, e-teatr, miesięcznik TEATR, Teatrdlawas, Teatralia.com.pl, TANIEC, Warsawholic, Notes na 6 tygodni, Going.

 

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronach:

www.centrumsztukitanca.eu
www.dkkadr.waw.pl/k/repertuar/
www.facebook.com/cstwarszawa
www.instagram.com/centrumsztukitancacst/
twitter.com/CSTwWarszawie

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close