Autorski Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Polacy robią teatr” Sylwestra Biragi (6-14 lipca 2022) inspirowany jest emocjami związanymi z europejskimi podróżami, podczas których reżyser Teatru Druga Strefa spotykał się z artystami i twórcami świata kultury. Tegoroczna edycja będzie trzecią z kolei, a zgodnie z festiwalową tradycją na scenie pojawią się uczestnicy ubiegłorocznych spotkań oraz wykonawcy, którzy zaprezentują się przed warszawską publicznością po raz pierwszy. W tym roku będzie to Theater Zentrifuge e.V. STUDIO 2 z Berlina, który pokaże spektakl bazujący na ruchu i muzyce, zatytułowany KKAAFFKKAA… wyobraziłe(a)ś mnie sobie inaczej…. Pokaz zaplanowano w Teatrze Druga Strefa na warszawskim Mokotowie 12 lipca o godz. 20.00.

Wersja do druku

Udostępnij

O przedstawieniu:

Muzyczno-choreograficzna kompozycja sceniczna o Franzu Kafce.

Sekwencja poetyckich, onirycznych i groteskowych obrazów, które próbują odsłonić dręczące Kafkę konflikty życiowe (pisanie, ojciec, kobiety) i jego wewnętrzny świat. Franza gra trzech aktorów, którym towarzyszą postaci ojca Hermanna Kafki, matki Julii Löwe. Na scenie zobaczymy również ważne dla Kafki kobiety: Milenę Jesenską, Felice Bauer i pewną tajemniczą dziewczynę, wziętą z opowiadania Opis walki.  Franz, bardziej obcy niż obcy, jak sam siebie nazywa, porusza się  chwiejnie w labiryncie życia. Ta forma ruchu egzystencjalnej niepewności  wyznacza rytm inscenizacji, opartej na motywach i obrazach z jego opowiadań, listów i dzienników. Groteska, absurd, tragedia i komizm, magia i tajemnica mieszają się ze sobą i wzajemnie przenikają. Dramaturgia podąża za anarchią zapisków z dziennika Kafki, za płynnością wspomnień i logiką snów: wewnętrzne i zewnętrzne poziomy rzeczywistości przeplatają się, a jej budulcem są pauzy, załamania, powtórzenia, odwrócenia i metamorfozy. Choreografia próbuje wyrazić to, co niewypowiedziane.

Spektakl zajął 3. miejsce w rankingu 10. najlepszych inscenizacji w Berlinie 2017 roku.
Tytuł oryginalny: KKAAFFKKAA… du hast mich dir anders vorgestellt…
Reżyseria, dramaturgia, choreografia: Katarzyna Makowska-Schumacher

Scenografia: Andre Putzmann
Muzyka (na żywo pianino i akordeon): Bardo Henning
Muzyka: Golden Ratio
Światło: Juri Rendler
Obsada: K1: Philipp-Manuel Bodner, K2: Sonnhild Trujillo, K3: Orlando Schiavone, Milena Jesenska: Leonie Tillman-Mihm, Felice Bauer /Dziewczyna: Hannah Prasse, Ojciec Franza-Hermann Kafka: Klaus Haenscheid, Matka Franza-Julie Kafka: Martha Freier, Glos Kafki z offu: Elias Arens
Premiera: 2017 (Theater unterm Dach Berlin).

Czas trwania spektaklu: 60 minut (przedstawienie w języku niemieckim z tłumaczeniem symultanicznym na język polski).

Spektakl dla widzów powyżej 15. roku życia.

Więcej: https://www.teatr2strefa.pl/

Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Polacy robią teatr”

Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Polacy robią teatr”

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close