Wersja do druku

Udostępnij

W czwartek 20 czerwca o godz. 19.00 Centrum w Ruchu w Warszawie (Wawerska Strefa Kultury, ul. Żegańska 1a) zaprasza na pokaz spektaklu New (Dis)Order Ramony Nagabczyńskiej w nowej obsadzie, z udziałem samej artystki oraz Konrada Szymańskiego. Z poprzedniej obsady pozostała Magdalena Jędra. Wstęp bezpłatny.

Rock dance tended to be exuberant and anarchically complex, while theatre dance was often pedestrian and minimal. The familiar joke summarized the situation: in the early 1960s people would go to a dance concert to watch people stand around, and afterwards everyone would go to a party and dance.

Cynthia J. Novack. Looking at movement as culture.

Od artystki:

Ten spektakl jest o tańcu.

Ten spektakl jest o kulturze alternatywnej. Ten spektakl jest o modzie. Ten spektakl jest o indywidualizmie. Ten spektakl jest o zbiorowości. Ten spektakl jest o polityce ciała. Ten spektakl jest o estetyce. Ten spektakl jest o oporze. Ten spektakl jest o konformizmie. Ten spektakl jest o ekstazie. Ten spektakl jest o erotyce. Ten spektakl jest o historii. Ten spektakl jest o rytmie.Ten spektakl jest o wzorcach. Ten spektakl jest o rytuale. Ten spektakl jest o nowym porządku. Ten spektakl jest o nowym chaosie.

Ten spektakl jest o tańcu.

Choreografia: Ramona Nagabczyńska (z dużym wkładem twórczym tancerzy)

Światła: Jan Cybis

Muzyka: NEU!, Nisennenmondai, Ścianka, David Bowie

Występują: Magdalena Jędra, Ramona Nagabczyńska, Konrad Szymański

Partnerzy: Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Burdąg, Komuna//Warszawa

Spektakl został zrealizowany dzięki stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN).

Jak dojechać: Stacja kolejki S1 i autobusu 521: PKP Międzylesie lub 525 (przystanek Pożaryskiego)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close