Szukając odpowiedzi na pytanie, jak może wyglądać druga kariera tancerek i tancerzy, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca zaprasza na spotkanie pn. „Wsparcie na każdym etapie kariery tanecznej i po jej zakończeniu”, które odbędzie się 10 grudnia (niedziela) w godzinach 12.00-17.00 w centrum konferencyjno-rozrywkowym B’Fort przy ulicy Racławickiej 99 w Warszawie.

Wersja do druku

Udostępnij

Spotkanie połączone z promocją publikacji Poza sceną. Druga kariera będzie okazją do poznania tancerek i tancerzy, którzy zakończyli już proces przekwalifikowania zawodowego i z sukcesem odnaleźli się w nowych profesjach.

W wydarzeniu wezmą również udział przedstawiciele International Organization for the Transition of Professional Dancers (IOTPD), którzy w odniesieniu do działań organizacji członkowskich z różnych krajów, opowiedzą o wieloletnim doświadczeniu pracy z tancerkami i tancerzami w procesie zmiany zawodowej oraz o współpracy z kadrą zarządzającą zespołami.

W sercu Mokotowa, w nowocześnie zaaranżowanej przestrzeni historycznego fortu stworzona zostanie przestrzeń dla wymiany myśli i doświadczeń oraz możliwość spotkania dla wszystkich tancerek i tancerzy, ich rodzin, przedstawicieli instytucji, dyrektorów teatrów, kierowników baletu i wszystkich osób, dla których taniec i los tancerzy oraz tancerek nie jest obojętny.

Jeżeli przeszkodą w zapisie na wydarzenie jest brak opieki nad dzieckiem, organizatorzy proponują rozwiązanie, zapewniając przestrzeń do zabawy oraz wsparcie animatora.

Planowany przebieg spotkania:

12.00-12.15 – powitanie
12.15-13.15 – I panel „Program stypendialny oczami stypendystów”
13.15-13.45 – rozmowy przy kawie
13.45-14.30 – obiad
14.30-15.30 – II panel „Program przekwalifikowania zawodowego w kontekście instytucji polskich i zagranicznych”
15.30-16.00 – rozmowy przy kawie
16.00-17.00 – rozmowy lub taniec dla chętnych – silent dance party

Informacje dodatkowe:

Spotkanie tłumaczone będzie na język angielski oraz rejestrowane w celach dokumentacyjnych, obecność na nim wiąże się więc z wyrażeniem zgody na rejestrację wizerunku i głosu.

Rejestracja na wydarzenie rozpoczyna się o godz. 11.15. Organizatorzy proszą o wcześniejsze przybycie, by nie zakłócać części głównej spotkania, która rozpoczyna się o godz. 12.00.

Dojazd komunikacją miejską: z centrum Warszawy bezpośrednio dotrzeć można tramwajami nr 15 i 17. Spacer od przystanku do B’Fortu zajmie ok. 10 min.

Dojazd samochodem: osoby, które chciałyby zaparkować na terenie fortu, powinny przy szlabanie przekazać portierowi informację, że są uczestnikami wydarzenia w B’Forcie, a następnie kierować się w prawo do końca drogi. Parking znajduje się za bramą, tuż przy obiekcie.

Koordynatorki programu:

Monika Kaszewska – koordynatorka Programu Przekwalifikowania Zawodowego Tancerzy monika.kaszewska@nimit.pl

Anna Čemeljić – główna specjalistka ds. edukacji i popularyzacji tańca anna.cemeljic@nimit.pl

Ewa Salwa – koordynatorka Programu Rozwoju Pozatanecznych Kompetencji Zawodowych Tancerzy ewa.salwa@nimit.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close