Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza na Noc Muzeów 2023. W jej ramach, 13 maja 2023 roku o godz. 19.00, odbędzie się pokaz tańca Polonezem przez dzieje.

Wersja do druku

Udostępnij

To jedyna okazja w roku, żeby zwiedzić apartamenty królewskie i obejrzeć uznane dzieła sztuki w wieczornej scenerii. Tego dnia pałac można zwiedzać w godz. 17.00–22.00 (ostatnie wejście do godz. 21.30).

O godz. 19.00 na dziedzińcu Muzeum odbędzie się pokaz Polonezem przez dzieje. Rozpoczną go uczestniczki programu Debiutantki, które zatańczą poloneza w strojach historycznych. Następnie poloneza zaprezentują zespoły: Zespół Tańca Ludowego „Pruszkowiacy”, Zespół Pieśni i Tańca UJ „Słowianki”, ZPiT UW „Warszawianka”. Na koniec Muzeum zaprosi wszystkich gości do wspólnego tańca.

Mile widziane stroje z epok historycznych.

W Oranżerii Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie w godz. 17.00–21.30 dostępna będzie Wystawa Wielkiej Aukcji Charytatywnej – największej imprezy charytatywnej w Polsce, zorganizowana przez Omenę Mensah i jej fundację OmenaArt Foundation. Odwiedzający będą mogli obejrzeć dzieła najlepszych polskich i światowych artystów, które budzą zainteresowanie kolekcjonerów.

Po zmroku o godz. 21.00, 21.30 i 22.00 na fasadzie pałacu wyświetlone zostaną mappingi.

Wstęp jest bezpłatny. Wejściówki do pałacu i parku dostępne będą w biletomatach w godz. 17.00–21.30 oraz w kasie muzeum w godz. 17.00–19.30. Liczba biletów do pałacu jest limitowana, decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji o wydarzeniu: link
Więcej informacji o Nocy Muzeów w Warszawie: link

Zdjęcie

Noc Muzeów w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie: „Polonezem przez dzieje”. Fotografia: W. Holnicki

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close