Wersja do druku

Udostępnij

26 stycznia o godzinie 18.00 w Nowym Teatrze w Warszawie (Hala Warsztatowa, ul. Madalińskiego 10/16)ostanie pokazany nowy projekt Mikołaja Mikołajczyka, który premierę we wrześniu 2013 w ramach projektuWielkopolska: Rewolucje(kuratorka: Agata Siwiak, główny organizator: Samorząd Województwa Wielkopolskiego).Spektakl jestkolejną odsłoną współpracyMikołaja MikołajczykazZespołem Śpiewaczym „Wrzos” z Zakrzewa. Zrealizowany w ramach zeszłorocznej edycji „Rewolucji” spektaklTeraz jest czaspokazywany był podczas Malta Festival w Poznaniu i w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

W tym roku Mikołajczyk wraz z dobranym zespołem realizatorów –Małgorzatą Dziewulską(współpraca dramaturgiczna), scenografem i artystą videoMirkiem KaczmarkiemikompozytoremZbigniewem Kozubem– postanowił pójść o krok dalej. Seniorzy z chóru „Wrzos” będą mierzyli się nie tylko z zadaniami teatru ruchu, ale także z własną opowieścią ożyciu. Inspiracji dla siebie szukają we wpisanej w historię Wielkopolski powieści MariiDąbrowskiejNoce i dnie, stawiającej pytania o podsumowanie życia, jego spełnienie iniespełnienie.

W przedstawieniu weźmie udział piętnastu seniorów ze swoim choreografem Mikołajem Mikołajczykiem. Zakrzewski Zespół wspierać będą również wybitni artyści, tancerkaIwona Pasińskai aktorAdam Ferency. W niecodziennym gatunku scenicznym, który można nazwać teatrem uczestnictwa, powstanie wspólny język. „A może się warto w życiu zapamiętać, żeby choć te parę tygodni przeżyć tak, że się o nich pamięta przez całe życie”.

Więcej o projekcieWielkopolska: Rewolucje/2013


„Rewolucje kojarzą nam się z miastami, metropoliami, z centrum świata. Ich siła rażenia jest potężna. W tym projekcie wraz z artystami chcielibyśmy zająć się mikrorewolucjami, które podobnie jak mikrohistorie, nie są na językach wszystkich, nie rozpisują się o nich podręczniki i światowe media. A jednak są twórcze, szalone, wywrotowe. To będą etyczne rewolucje, które nie zjadają własnych dzieci, a prowokują do zaangażowania społecznego i życia pełnego pasji.”

(Agata Siwiak, kuratorka programuWielkopolska: Rewolucje)

Do tej pory w ramachRewolucjipowstało sześć projektów zrealizowanych w wielkopolskich wsiach i miasteczkach przez twórców: Joannę Warszę, Mikołaja Mikołajczyka, Janusza Orlika, Magdę Hasiak, Antoniego Beksiaka, Bartka Frąckowiaka i Monikę Jakubiak, reprezentujących rozmaite media – sztukę performatywną, film, muzykę, modę czy design. Efekty pracy „rewolucyjnej” z roku 2012 zostały zaprezentowane na tegorocznej edycji Malta Festival Poznań w ramach Generatora Malta.

Agata Siwiak została nominowana doPaszportów Polityki w kategorii Teatr.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close