Wersja do druku

Udostępnij

Organizatorzy X Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania zapraszają na prezentacje ostatniego dnia. W Teatrze Studio o godzinie 18.00 odbędzie się ostatni już pokaz choreografii Daniela Abreu podczas tej edycji festiwalu, tym razem będzie to Anything Zagreb Dance Company. Po spektaklu nastąpi premiera filmu muzyczno-tanecznego Emitacje. W Starej Prochownii o godzinie 16.30 Paulina Święcańska i Maga Radłowska pokażą kolejną odsłonę performansu The Conspiracy. Na zakończenie festiwalu, o godzinie 20.00 w Teatrze Studio wystąpi szwedzki zespół Norrdans z przedstawieniem Beautiful Beast, który pokazywał spektakl dla dzieci AB3 podczas XXXII Warszawskich Spotkań Teatralnych, a także w cyklu Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci oba 2012).

 

Anything to efekt pracy sześciu tancerzy Zagreb Dance Company, który pokazuje, że w życiu człowieka może zdarzyć się wszystko. Nie ma tu klasycznej fabuły, nie ma „ról” – są tylko tancerze, którzy robią to, co umieją najlepiej. Historia zostaje przedstawiona jako seria obrazów usytuowanych między rzeczywistością a światem nierealnym. Wszystko pochodzi od ciała – to hasło przewodnie Anything. Ciało w ruchu tworzy historię samą w sobie, mięśnie zawierają wszystko to, co wydarza się w życiu.

 

Film Emitacje to opowieść o szukaniu tego, co jest poza zasięgiem, o bierności i zagubieniu ciała wobec bliskości. Poszukiwanie spójnego języka scenicznego i wspólne improwizacje doprowadziły do stworzenia spektaklu zbudowanego z oszczędnego, urywanego ruchu i psychodelicznej muzyki konstruowanej z kolejnych warstw przetworzonego dźwięku gitary. Decyzja nagrania spektaklu kamerą w nieustannym, organicznym ruchu powoduje powstanie kontrastów między odrealnionymi, rozmytymi pejzażami i nagłymi zbliżeniami w ostrym świetle.

taniec: Joanna Sieradzan i Emilia Zagrodzka 
muzyka: Michał Przerwa-Tetmajer 
realizacja filmowa: Maciej Głowiński, Mai Bui Ngoc
dźwięk: Michał Załęski 
kostiumy: Anna Sasinowska 
charakteryzacja: Anna Dybiak-Sikorska 

Długość filmu: 00:09:19.

Wstep wolny.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close