Wersja do druku

Udostępnij

We wrześniu w Warszawie ruszają nowe zajęcia z kontakt improwizacji, które prowadzone będą w dwóch grupach – początkującej (od 10 września) i średniozaawansowanej (od 12 września).Pegaogami zajęć są Natalia Oniśk i Andrzej Woźniak.

Grupa początkująca skierowana jest do osób nie posiadających doświadczenia w kontakt improwizacji lub posiadających małe doświadczenie. Uczestnicy tych zajęć będą poznawać podstawowe techniki kontakt improwizacji, rozwijać świadomość ciała w ruchu, w relacji z innym ciałem, z grawitacją i z przestrzenią.W czasie zajęć będą wykorzystywane m.in. techniczne sekwencje ruchowe, które pozwalają zrozumieć konkretne fizyczne zasady improwizowania w kontakcie, bodywork oraz struktury improwizacyjne.

Grupa średniozaawansowana obejmuje zajęcia dla osób, które regularnie praktykują kontakt improwizację przynajmniej pół roku. Uczestnicy będą poszerzać swoje taneczne „słownictwo”, ćwicząc technikę ruchu i pracować nad jego jakością, żeby był świadomy dla nas i czytelny dla innych. Będzą uczyć się jak być widzianym/ą, w jaki sposób komunikować się przez ruch i jak o nim rozmawiać. Będą dużo tańczyć i improwizować.

Czas

Grupa początkująca: Wtorki 19.00-20.30

Grupa średniozaawansowana: 19.00-21.00

Miejsce: Warszawa, ul. Lewartowskiego 2, SP nr 32 (I piętro)

Koszt: 30 zł/alt* za pojedyncze zajęcia, pakiet 5 wejść 125 zł/alt*, pakiet 10 wejść 200 zł/alt* (pakiety ważne do 17 grudnia)

*alt=alterka, czyli „waluta” wykorzystywana w społecznościowym systemie wymiany Wymiennik (wymiennik.org)

Informacje i zapisy: bajkinatalki@gmail.com
(w zgłoszeni unależy zaznaczyć, o którą grupę chodzi)

Czym jest kontakt improwizacja?

zobaczhttp://www.youtube.com/watch?v=zQRF2sLK1vY
albo przeczytajhttp://www.dancedancedance.de/about.html


O prowadzących:

Natalia Oniśk – tancerka, nauczycielka kontakt improwizacji, organizatorka warsztatów i animatorka działań warszawskiej społeczności KI. Ukończyła Contact Improvisation Training Program w Tanzfabrik w Berlinie, brała udział w wielu międzynarodowych warsztatach i festiwalach KI, ucząc się od najbardziej doświadczonych i cenionych praktyków tej formy ruchu, m.in. od Joerga Hassmana, Danieli Schwartz, Eckharda Mullera, Daniela Wernera, Daniela Lepkoffa, Nity Little, Adriana Russiego i wielu innych. Prowadzi warsztaty i zajęcia z kontakt improwizacji. Występowała w spektaklach i akcjach performatywnych, współpracując m.in z Pauliną Święcańską i Marysią Stokłosą. Współpracuje z Joergiem Hassmanem i Danielem Wernerem jako asystująca nauczycielka w Contact Improvisation Basic Training Program w Tanzfabrik w Berlinie.
Zainteresowana terapeutycznymi, poznawczymi, społecznymi i artystycznymi aspektami tańca i ruchu.

Andrzej Woźniak – poznawał kontakt improwizację i improwizację ruchową w Warszawie, Berlinie i na różnych warsztatach za granicą. W lutym 2012 ukończył Contact Improvisation Training Program w Tanzfabrik w Berlinie prowadzony przez Joerga Hassmanna i Daniela Wernera a od czerwca bieżącego roku bierze w nim udział w roli asystującego nauczyciela. Do swoich mistrzów i mistrzyń oprócz dwóch wyżej wymienionych zalicza Adriana Russiego, Daniela Lepkoffa, Mirvę Makinen, Danielę Schwartz i Ray’a Chunga. Interesuje się performensem jako działaniem społecznym

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close