Wersja do druku

Udostępnij

Już we wtorek 9 października startuje kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Tańca SIC! (tym razem osobno od festiwalu Ad Libitum. Tematem szóstej edycji tej imprezy (9-10 oraz 14 października, CSW – Sala Laboratorium, Centrum Kultury Koneser) będzie improwizacja konceptualna. To tytuł stworzony na potrzeby tej edycji, bowiem pojęcie takie nie istnieje w używanych klasyfikacjach improwizacji. Wydawać by się też mogło, że improwizacja konceptualna – bardziej od konceptu niż konceptualizmu – stanowi sprzeczność samą w sobie. Jednak, co pokazują prace artystów zaproszonych na festiwal, koncepcja i konceptualne podejście do improwizacji jest jedną ze ścieżek twórców-improwizatorów. Podczas festiwalu obaczymy prace twórców, którzy wpisali się na trwałe w historię tańca współczesnego XX-go wieku. Ich prace są bardzo konceptualne i analityczne, jednocześnie improwizacja jest cały czas obecna w ich twórczości – jest ważna i niezbędna. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Boris Charmatz. Ponadto na festiwlau wsytąpią m.in. Clémence Coconnier, Pracownia Fizyczna Marzena Krzemińska, Magdalena Ptasznik, Simon Tanguy oraz dyrektor artystyczna SIC!, tancerka, choreografka i improwizatorka Ilona Trybuła.

Na początek festiwalu, 9 października o godz. 18.00 w budynku Laboratorium CSW otwarcie wystawy i pokaz filmów Lectures from Improvisation Technology i Solo w wykonaniu Williama Forsythe’a, a następnie Ilona Trybuła z towarzyszeniem dj Lenara w dd.mm. rrrr. A na zakończenie, o godz. 20.00 spektakl Replis Clemence Coconier i Kaspra Teodora Toeplitza. Polecamy!

Harmonogram festiwalu:

Laboratorium Centrum Sztuki Współczesnej- Zamek Ujazdowski

09. 10 godz. 18 – otwarcie wystawy , filmy Lectures from Improvisation Technology i Solo w wykonaniu Williama Forsythe’a

Filmy będzie można oglądać w Galerii laboratorium od 09.10- 14.10 w godz. otwarcia CSW.

09.10 godz. 19 – spektakl dd.mm.rrrr., Ilona Trybuła(taniec), dj Lenar(gramofony, komputer) Lesław Dobrucki(zdjęcia)

09.10 godz. 20– spektakl Replis, Clemence Coconier(taniec), Kasper Teodor Toeplitz( elektronika, komputer, kamera)

Centrum Kultury Koneser

10.10.godz.19- „Kiedy punk był młody” Magda Ptasznik, Marzena Krzemińska, Simon Tangue

10.10 godz. 20 – „ZdarzeniaPracownia Fizyczna + SzaZa

Sala Laboratorium Centrum Sztuki Współczesnej- Zamek Ujazdowski

14.10 godz. 20 – spektakl Improvisation, Boris Charmatz(taniec) , Meder ic Collignon( kornet, trabka, głos)

Po spektaklu Joanna Szymajda poprowadzi rozmowę z artystami.

Bilety w cenie:

09, 14.10: 25 pln ulgowy; 35 normalny

10.10: 20 pln ulgowy; 30 pln normalny

Szczegóły na stronie:

WWW.sic.waw.pl

Organizatorzy/ Partnerzy:

Fundacja Kino Tańca, Centrum Kultury Koneser, CSW Zamek Ujazdowski, Instytut Adama Mickiewicza, [SIC!]

Dofinansowano ze Środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close