Wersja do druku

Udostępnij

Akademia Tańca Zawirowania zaprasza na Profi-treningi –cykliczne warsztaty dla profesjonalnych tancerzy. Każdy kolejny tydzień zajęć jestprowadzony przez inną osobę, która proponuje swój autorski trening, decydując jaki ma byćjego charakter i temat przewodni. Zajęcia w dniach 15-18.01 stycznia 2013 poprowadzi Magdalena Ptasznik.

Od prowadzącej:„Proponuję trening, który może być traktowany zarówno jako codziennapraktyka jak i przygotowanie ciała do dalszej pracy. Celem zajęć jest rozwijanie świadomościciała i przestrzeni w ruchu.Skupiać będziemy się nie na powtarzaniu skomplikowanychsekwencji, ale eksplorowaniu zadań ze świadomością, uwagą skierowaną na detal i precyzję.Celem wykonywania ćwiczeń jest zrozumienie jak dany ruch funkcjonuje i jak jeszcze możefunkcjonować w moim ciele, a nie jedynie nauczenie się wykonywania go. Każdy dzieńpoświęcimy innemu zagadnieniu w treningu tancerza, performera: wtorek – organizacja ciałai koordynacja, środa – świadomość przestrzeni, czwartek – trening z partnerem, piątek –ruch i wzrok. Będziemy wykorzystywać elementy takich praktyk jak Material for the Spine,S.Paxtona, Body Weather, Release, oraz elementy improwizacji. Zajęcia przeznaczonesą dla osób mających już pewne doświadczenie w pracy z ciałem, ale nie konieczniezaawansowanych – każdy może pracować na swoim poziomie.”

Profi-treningi odbywają się od wtorku do piątku w godz. 10:00-12:00 (z założeniem, żepierwsze pół godziny przeznaczone jest na samodzielną rozgrzewkę).Koszt udziału w zajęciach to 20 zł jednorazowo (60 zł/4 wejścia) lub karta MultiSport.

Magdalena Ptasznik – choreografka, performerka, absolwentka School for New DanceDevelopment w Amsterdamie i socjologii na Universytecie Warszawskim. W 2007 rokuukończyła kurs instruktorski tańca współczesnego przy Mazowieckim Centrum Kultury iSztuki. Zaczynała tańczyć i uczestniczyć w pierwszych projektach w Warszawie ucząc sięu Anny Godowskiej. Studiowała m.in. u Debory Hay, Rii Higler czy Katariny Bakatsaki.W latach 2010, 2011 odbyła staże choreograficzne z Meg Stuart i La Ribot. Stypendystkaprogramu danceWEB 2011 odbywającego się w ramach festiwalu ImPulsTanz w Wiedniu.Autorka przede wszystkim prac solowych (m.in. surface.territory, exercises for aHero, secrets). Interesuje się improwizacją i kompozycją w czasie rzeczywistym zarównojako metodą twórczą jak i praktyką performerską. O choreografii myśli jako o narzędziuumożliwiającym tworzenie warunków dla odmiennego doświadczania czasu i przestrzeni.Ciało postrzega jako wehikuł tego doświadczenia. Mieszka w Warszawie.

Informacje i zapisy:

ttzawirowania@gmail.com

Tel. 780555280

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close