Wersja do druku

Udostępnij

Stowarzyszenie Artystyczne„Dookoła” we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej Zamkiem Ujazdowskim w Warszawie zapraszają na IV edycję przeglądu. Wydarzenia Teatralnego i Tanecznego OFF-u, która odbędzie się w dniach 8-15 maja 2012.Impreza ma na celu prezentację wybranych, najciekawszych spektakli teatru tańca, obrazu i ekspresji fizycznej, stworzone w ostatnich latach w Polsce poza Warszawą. Kuratorem przeglądu jest Janusz Marek.


W latach 2006-08 odbyły się trzy edycje przeglądu Wydarzenia Teatralnego OFF-u prezentujące wybrane, najciekawsze spektakle łączące ekspresję aktorską, ruch i walory wizualne. Zaproszone spektakle były dziełem twórców niezależnych, działających poza systemem dramatycznych teatrów repertuarowych. Podczas przeglądu uzupełniającego obraz teatru polskiego kreowany przez Warszawskie Spotkania Teatraln, wystąpiły m.in. Teatr Ósmego Dnia z Poznania, Teatr Strefa Ciszy z Poznania i Teatr „Cinema” z Michałowic. Przegląd Wydarzenia Teatralnego i Tanecznego OFF-u 2012 ma być kontynuacją ww. imprezy w rozszerzonej formule łączącej prezentacje spektakli teatralnych i tanecznych. Od lat granica między teatrem ekspresji aktorskiej i wizji plastycznej, a teatrem ruchu i tańca zanika. Wybrane do prezentacji spektakle wyróżnia autorski charakter, konsekwentna forma oraz oryginalna wizja rzeczywistości.

Podczas tegorocznej edycji wystąpią: Teatr Cinema z Michałowic (Hotel Dieu w reż. Zbigniewa Szumskiego, 8 maja), Scena Plastyczna KUL z Lublina (Przejście Leszka Mądzika, trzy prezentacje 11 maja), Teatr Dada von Bzdülöw z Gdańska (Czerwona trawa, 13 maja) oraz Barbara Bujakowska i Marcin Janus z Krakowa (3Dance, 15 maja). Z wyjątkiem pokazu Sceny Plastycznej w Teatrze Studio im. St.I. Witkiewicza wszystkie pozostałe prezentacje odbywają sie w Sali Laboratorium CSW. Zaproszeni twórcy należą do różnych pokoleń. Ich twórczość wyróżnia się interesującym przesłaniem, oryginalnością i wysokim poziomem artystycznym.

Szczegółowe informacje w zakładkach Kalendarium/Wydarzenia oraz na stronie: http://csw.art.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close