Wersja do druku

Udostępnij

Od lutego do września 2013 w Warszawie po raz kolejny odbywać się będzie certyfikowany kurs Ruchu Autentycznego, który poprowadzi Kama Korytowska. Kurs zakończony jest certyfikatem wydawanym przez brytyjski Institute for Integrative Bodywork and Movement Therapy.


Metoda Ruchu Autentycznego została zapoczątkowana przez Mary Whitehouse, tancerkę, znawczynię Junga, pionierkę Terapii Tańcem i Ruchem (DMT), a następnie rozwinięta przez Janet Adler i Joan Chodorow.

Ruch Autentyczny bada relację pomiędzy poruszającym się a świadkiem, pomiędzy patrzeniem a byciem widzianym. Mając zamknięte oczy, jedna z osób wsłuchuje się w siebie i znajduje ruch wynikający z wewnętrznego impulsu. Ruch może rozpocząć się od impulsu, odczucia, gestu, obrazu czy wspomnienia i rozwija się w wyniku podążania za wrodzoną inteligencją ciała. Z początku ruch ten może być niewielki, ale stopniowo staje się widoczny, a bezpośrednie doświadczenie przybiera jasną, fizyczną postać. Spotkanie osoby w ruchu ze świadkiem w atmosferze wzajemnej akceptacji i szacunku stwarza okazję do dotarcia do swego prawdziwego Ja. Ruch Autentyczny jest praktykowany na świecie jako forma medytacji, praktyki duchowej czy terapii, w celu zwiększenia świadomości lub po to, by otworzyć się na swoją kreatywność i procesy twórcze.

Kurs Ruchu Autentycznego jest zakończony certyfikatem wydawanym przez brytyjski Institute for Integrative Bodywork and Movement Therapy.

Roczny Kurs Ruchu Autentycznego

Proponujemy pięć weekendów – każdy z nich skupiający się na kolejnym poziomie poznawania podstaw Ruchu Autentycznego:

  • Warsztat nr 1 – rozwinięcie umiejętności zapamiętywania pełnych sekwencji ruchu. Umiejętność ta stwarza kontener oraz kontekst, w którym można umiejscowić i doświadczać procesów zachodzących w ruchu.

  • Warsztat nr 2 – rozwinięcie umiejętności pozostawania w kontakcie z fizycznymi doznaniami w ciele oraz jasnego ich nazywania (w odróżnieniu od doznań emocjonalnych) – ten rodzaj postrzegania i doświadczania jest w naszej kulturze mało rozwinięty. Z uwagi na jego powiązanie z intuicją, bywa pomocny w procesie podejmowania decyzji, jest także wykorzystywany jako istotna informacja w procesie psychoterapii ruchem.

  • Warsztat nr 3 – rozwinięcie umiejętności rozpoznawania i mówienia o emocjach, ze szczególną uwagą na umiejętność postrzegania tła emocjonalnego, które zawsze jest obecne, często subtelne, ale z reguły niezauważane.

  • Warsztat nr 4 – skupimy się na poziomie doświadczania mentalnego, który składa się z wewnętrznych obrazów oraz przekazów werbalnych – często najlepiej rozwinięty w naszej kulturze, ale mało ugruntowany w cielesnym doświadczaniu.

  • Warsztat nr 5 – bycie świadkiem a klarowne postrzeganie; rola obecności – przesłaniające filtry oraz elementy ułatwiające postrzeganie; integracja całości cyklu.

Istnieje możliwość akredytacji kursu pod kątem trzyletniego szkolenia w Institute for Integrative Bodywork and Movement Therapy, (www.ibmt.co.uk). Certyfikat uczestnictwa autoryzowany przez Instytut zostanie wydany wraz z ukończeniem kursu.

Warsztat przeznaczony jest dla psychoterapeutów, którzy są zainteresowani pogłębieniem lub wprowadzeniem elementów świadomości ciała i ruchu do swojej praktyki, terapeutów tańcem i ruchem, choreoterapeutów oraz osób zainteresowanych pogłębieniem własnej pracy z ciałem i ruchem. Ruch Autentyczny jest bogatą i efektywną formą superwizji, oferowanej przez obie prowadzące. Osoby nie mające doświadczenia w pracy z metodą, a zainteresowane udziałem w kursie proszone są o kontakt z Kamą, w celu indywidualnego omówienia warunków przyjęcia na warsztaty. Istnieje wtedy mozliwość sesji indywidualnych z Kamą.

Kurs jest superwizowany przez Lindę Hartley.

Informacje i zgłoszenia: kama@korytowska.eu 535 540 699

LIczba miejsc ograniczona. Aby zarezerwować miejsce na kursie rocznym należy (po wcześniejszym uzgodnieniu z Kamą) wysłać drogą mailową zgłoszenie wraz z krótką informacją dot. doświadczenia w pracy z ruchem oraz dokonać wplaty depozytu w wys. 460zł na konto:

Allbea, Beata Bednarek, mBank, nr 87 1140 2004 0000 3702 4551 9616

(z dopiskiem RA oraz jednoczesną adnotacją przy wpłacie jeśli jest potrzebny rachunek)

Koszt udziału w całym cyklu 2300zł, płatność: 600zł depozyt plus 5 rat po 340zł (płatne przed każdym weekendem). Możliwe jest dołączenie do grupy od 2 warsztatu, pod warunkiem wzięcia min. 4 sesji indywidualnych u prowadzącej.

Wymagana obecność na całości zajęć

Kama Korytowska, terapeutka pracy z ciałem i ruchem (trenerka Institute for Integrative Bodywork and Movement Therapy, UK), terapeutka traumy somatycznej z wieloletnim doświadczeniem pracy z Ruchem Autentycznym w terapii indywidualnej i grupowej oraz superwizji dla psychoterapeutów i terapeutów w Polsce i w Anglii.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close