Wersja do druku

Udostępnij

Miasto Stołeczne Warszawa zaprasza na finał koncertów Chopin na Krakowskim Przedmieściu. Impreza odbędzie się już po raz siódmy. Na małej scenie przy kolumnie Zygmunta i na dużej scenie na skwerze Hoovera będą miały miejsce koncerty w przeważającej części w opracowaniach jazzowych, ale także quasi-klasycznych i w szeroko pojętej konwencji world music. Przed koncertami, 3 września 2016 roku, o godzinie 14.30 (plac przed Kolumną Zygmunta) organizatorzy zapraszają na spektakl taneczny, który jest pewnego rodzaju syntezą sztuk – muzyka i taniec wzajemnie się przenikają i uzupełniają. Choreografia tworzona przez Karolinę Kroczak jest ściśle powiązana z muzyką Chopina, z jej charakterem oraz ładunkiem emocjonalnym zawartym w poszczególnych frazach, a nawet motywach. Będzie można usłyszeć fragmenty utworów Fryderyka Chopina takich, jak: Ballada As-dur, Scherzo b-moll, Nokturn As-dur, Walc Grande Brillante F-dur w wykonaniu pianistki Julii Singalewicz-Sobczak oraz obejrzeć interpretację tej muzyki w wykonaniu tancerzy.

 

Choreografia i kompozycja: Karolina Kroczak

Opracowanie i wykonanie muzyczne: Julia Singalewicz-Sobczak

Tancerze: Talya Balikcioglu, Tomasz Domański, Natalia Górska, Małgorzata Kuszner, Paulina Jędrzejczyk, Katarzyna Pawlak, Agnieszka Penczonek, Agata Rutkowska, Anna Sajecka, Agnieszka Sterczyńska, Wojciech Stępień

 

PROGRAM:

 

plac przed Kolumną Zygmunta

14.30-15.00 Oddaj ciężar – spektakl taneczny

 

Mała scena przy Kolumnie Zygmunta

15.00-17.00 Paweł Pawlik zagra klasycznie kompozycje Fryderyka Chopina

Duża scena na skwerze Hoovera

 

17.00-17.45 Julia Singalewicz-Sobczak zagra klasycznie kompozycje Fryderyka Chopina

17.50-18.45 Włodek Pawlik solo z projektem Chopin według Pawlika                     

18.50-19.45 Paweł Tomaszewski Quartet z projektem Chopin into the future

19.50-20.45  Piotr Wyleżoł Trio z projektem My Polish heart                                                                              

 20.55-22.00 Andrzej Olejniczak Quartet z projektem Chopin by Jan Jarczyk

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close