Katedra Tańca Wydziału Tańca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie zaprasza na IV Międzynarodową Konferencję Naukową Edukacja w sztuce tańca w obliczu wyzwań współczesności. Znaczenie tańca w edukacji powszechnej. Odbędzie się ona 19 listopada 2023 roku w godz. 10.00–18.00, w trybie on-line.

Wersja do druku

Udostępnij

Jest to kolejna, już czwarta konferencja dotycząca edukacji w sztuce tańca. Przedstawiona zostanie wszechstronna problematyka związana z wyzwaniami w nauczaniu tańca w XXI wieku, poruszająca mnogość aspektów decydujących o osiągnięciu najwyższego poziomu wykonawczego przyszłego zawodowego tancerza.

Ważnym tematem konferencji będzie też znaczenie tańca w edukacji powszechnej i poszukiwanie dobrych praktyk w tym zakresie. Konferencja ma charakter interdyscyplinarny, udział w niej wezmą eksperci z różnych dziedzin i dyscyplin nauki i sztuki z Polski i zagranicy (pedagodzy, choreografowie, tancerze, studenci kierunków tańca i teoretycy tańca, specjaliści body and mind; lekarze, biomechanicy, psycholodzy; muzykolodzy, filolodzy), których spektrum zainteresowań i pracy zawodowej są ściśle związane z tańcem. Konferencja ma przynieść wymianę doświadczeń, wyłonienie i wdrożenie dobrych praktyk w edukacji w sztuce tańca, wykorzystując wszechstronną wiedzę dla osiągnięcia najwyższego profesjonalizmu przyszłego tancerza z uwzględnieniem jego dobrostanu fizycznego i psychicznego. Wybrane artykuły znajdą się w publikacji UMFC Edukacja w sztuce tańca.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Link do spotkania na platformie Zoom jest dostępny na stronie: https://chopin.edu.pl/szczegoly-wydarzenia/932_iv-miedzynarodowa-konferencja-naukowa-edukacja-w-sztuce-tanca-w-obliczu-wyzwan-wspolczesnosci-znaczenie-tanca-w-edukacji-powszechnej

Kontakt: beata.ksiazkiewicz@chopin.edu.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close