Wersja do druku

Udostępnij

Tegoroczny XI Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania oficjalnie zostanie otwarty w sobotę 20 czerwca o godz. 20.00 w Teatrze Collegium Nobilium pokazem spektaklu Tendre Achille francuskiej grupy La Compagnie 47, 49. Spektakl proponuje reinterpretację mitycznej walki Achillesa przeplataną medytacją o ludzkiej kondycji i funkcjonowaniu w społeczeństwie. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy 2 podwójne zaproszenia na ten pokaz. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie maila na adres: julia.hoczyk@taniecpolska.pl (w temacie maila prosimy o podanie tytułu spektaklu).

 

Przed pokazem inaugurującym Festiwal zaplanowane są wydarzenia wprowadzające w Festiwal: Warszawska fauna Akademii Tańca Zawirowania (19 czerwca godz. 19.00, Stara Prochownia) to prezentacja efektów zajęć prowadzonych przez Akademię Zawirowania: grupy Z pod kierunkiem Karoliny Kroczak, Warszawskiej fauny, przygotowanej przez Elwirę Piorun i Magdalenę Engelmajer oraz Akademii Tańca dla Seniorów. Punktem wyjścia do pracy nad spektaklem Fauna… były głęboko skrywane instynkty zwierzęce, walka o przetrwanie, miłość, przyjaźń, kariera, sława próba odnalezienia wewnętrznej harmonii w połączeniu z burzliwą historią Warszawy.

 

Natomiast w sobotę o godz. 18.00 w Starej Prochownia pokaz najnowszego spektaklu Teatru Tańca Zawirowania. Wybieg to kolejne przedstawienie zespołu, w którym twórcy szukają odpowiedzi na pytania, jakie stereotypy określają płeć i nasze życie w związku? Jakie obrazy kulturowe, a także te z przekazów masowych wpływają na postrzeganie partnera? Wybieg to miejsce prezentacji modelek, ale również wymówka, sposób, żeby pozbyć się kłopotów przez zafałszowanie rzeczywistości. W spektaklu w choreografii Karoliny Kroczak występują Elwira Piorun i Szymon Osiński.

 

Więcej o spektaklach:

 

Tendre Achille

Wybieg

Warszawska fauna

 

 

Do pobrania: PROGRAM


Szczegółowe informacje dostępne są na stronie festiwalu: www.zawirowania.com.pl

 

Bilety dostępne na: https://www.facebook.com/zawirowania/app_1389343261326292


https://ekobilet.pl/scena-wspolczesna
, a także bezpośrednio w biurze festiwalu.

Na każdym z wyżej wymienionych wydarzeń losowane będą atrakcyjne nagrody ufundowane przez naszego Sponsora Firmę BIELENDA. 

 

 

Patronat honorowy:

 

Zakochaj się w Warszawie - logo (miniaturka)

 

Logo Narodowe Centrum Kultury (miniaturka)

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close