Wersja do druku

Udostępnij

Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie (ul. Elektoralna 12) zaprasza w czwartek 13 kwietnia o godz. 19.00 na wieczór performatywny biały KWADRAT na czarnym tle w reżyserii Pauliny Święcańskiej, którego tytuł w przewrotny sposób nawiązuje do obrazu Kazimierza Malewicza Czarny kwadrat na białym tle. Wieczór odbywa się w ramach cyklu Portrety choreograficzne . Oprócz choreografki w wieczorze udział wezmą Aleksandra Osowicz, Paweł Konior (taniec) j Jakub Dykiert (muzyka).

 

Od artystki:

W swoim portrecie choreograficznym pragnę zaprezentować coś bardzo prostego, czystego formalnie

i opartego na pięknie ruchu ciał ludzkich w technikach improwizacji i kontakt improwizacji w towarzystwie

muzyki na żywo. Z tymi technikami pracuję na co dzień realizując projekty artystyczne, edukacyjne i społeczne.

Do współpracy zaprosiłam osoby, z którymi spotkaliśmy się na różnych ścieżkach rozwoju artystycznego

i po prostu mieliśmy FLOW.  Serdecznie zapraszam na improwizowany wieczór z białym KWADRATEM

na czarnym tle!

 

Koncepcja i reżyseria: Paulina Święcańska

Taniec: Aleksandra Osowicz, Paulina Święcańska, Paweł Konior

Muzyka na żywo: Jakub Dykiert

Reżyseria świateł: Roman Woźniak

 

Portrety choreograficzne to cykl Mazowieckiego Instytutu Kultury, prezentujący sylwetki współczesnych choreografek i choreografów,  opracowane przez nich samych.

 

Każdy choreograf musi posiadać umiejętność tworzenia, wyobraźnię, talent improwizatorski, muzykalność, wrażliwość. To cechy, których nie da się nauczyć,  a tylko dzięki nim choreograf staje się artystą. Na naszych wieczorach zaproszeni goście będą mieli możliwość zaprezentowania siebie w dowolnie wybranej formie, korzystając z własnej wrażliwości i potrzeby dzielenia się.

Program nie ma określonych ram ani wymagań. Twórca sam wybiera to, co znajdzie się na jego „portrecie choreograficznym” i określa jaki on będzie.

Retrospekcyjny, kokieteryjny, rodzinny, formalny, a może zabawny?

Nie wiemy, czy będzie to technika renesansowa, klasyczna, surrealistyczna czy op-artowa.   Czy coś, a jeśli już to co, będzie tłem?

 

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury

Koordynator: Magdalena Chabros, m.chabros@mik.waw.pl, tel. 22 586 42 04.


Bilety: 15 zł

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close