Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 3 października 2014 o godz. 20.30 Liwia Bargieł zaprasza na Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej (ul. Koszykowa 55) na performans Glow, realizowany w ramach projektu Modular Light Cloud . Projekt jest wynikiem warszatów ASK Summer School i powstał we współpracy z artystką. Instalacja stworzona w ramach Modular Light Cloud wchodzi w interakcję  z otoczeniem, wsłuchuje się w dźwięki wydawane przez tancerkę, staje się jej instrumentem. Pod opieką dydaktyków ASK, architektów Jacka Markusiewicza i Marcina Strzały międzynarodowa grupa uczestników składająca się zarówno ze studentów jak i młodych architektów i designerów zmierzyła się z zadaniem zaprojektowania oraz wykonania responsywnej struktury – „instrumentu” będącego tłem dla performansu tancerki Liwii Bargieł. Podczas dwutygodniowych warsztatów uczestnicy mieli możliwość zapoznania się  z najnowszymi trendami współczesnej architektury – projektowaniem parametrycznym, integracją rozwiązań mechatronicznych w procesie twórczym oraz cyfrową fabrykacją. Zrealizowana struktura oparta jest na przestrzennej sieci, której parametryczna definicja optymalizuje długość oraz rozłożenie lamp LED. Ich działanie – włączanie, intensywność czy czas świecenia kontrolowane są przez zestaw mikroprocesorów wyposażonych w czujniki dźwięku. Instalacja wchodzi w interakcję z otoczeniem reagując na zachowanie użytkowników. Elementem spajającym warstwę strukturalną i programistyczną są czterdzieści dwa unikalne łączniki zrealizowane w technologii druku 3D. Prezentowany performans jest zarówno zderzeniem, jak i symbiozą parametrycznego, zelektronizowanego instrumentu-pozytywki z żywym, nieprzewidywalnym, dynamicznym ruchem,  z emocjami, odczuciami i ekspresją tancerki.

 

O Glow:

I live as long as You hear about me. I shine like a star as long as the noise is on. A pet applause fed, hungry for a glow.

 

Projekt zrealizowany został przy wsparciu Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, Architecture for Society of Knowledge, Stowarzyszenia Akademickiego Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz firm partnerskich: LEDin, LEDline, Arduino Solutions i 3D Printers. Za pomoc w organizacji warsztatów i wydarzenia organizatorzy dziękują również Julii Morawskiej i Agnieszce Szczepańskiej.

 

ASK – Architecture for Society of Knowledge; anglojęzyczna specjalność na studiach  magisterskich II stopnia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close