Wersja do druku

Udostępnij

W niedzielę 8 grudnia o godz. 20.00 Fundacja Artystyczna PERFORM zaprasza do Teatru BAZA w Warszawie (ul Podchorążych 39) zaprasza na performans w wykonaniu uczestników projektu Poruszenie, realizowanego przez Fundację od września do grudnia 2013. To wyjątkowe wydarzenie, łączące tancerzy, osoby niewidzące i słabowidzące, niesłyszące i słabosłyszące, o odmiennych możliwościach ruchowych, imigrantów, młodzież z tzw. trudnych środowisk i dorosłych w trudnej sytuacji życiowej. Za przygotowanie i koncepcję performansu odpowiada Adrian Russi (Szwajcaria).

Poruszenie to projekt edukacji kulturalnej – cykl weekendowych warsztatów tanecznych opartych na kontakt improwizacji (Contact Improvisation, CI) zakończonych pokazem dla publiczności. Główną ideą Poruszenia było stworzenie możliwości wspólnych doświadczeń i działań tanecznych dla osób regularnie zajmujących się tańcem oraz dla osób mających utrudniony dostęp do tej sfery – ze wskazanych wyżej grup i środowisk. Do współpracy zaproszeni zostali cenieni polscy i zagraniczni artyści, doświadczonych w realizacji podobnych projektów.

Warsztaty prowadzili: Arye Bursztyn (Izrael), Mirva Mäkinen (Finlandia), Jonathan Megaw (Australia/UK), Katy Dymoke (UK), Paulina Święcańska (Polska), Iwona Olszowska (Polska).

Ostatni, 4-dniowy warsztat, prowadzony przez Adriana Russi (Szwajcaria) jest polem do eksplorowania doświadczeń z wcześniejszych sesji i możliwością ich połączenia w działaniach performatywnych.

Kontakt improwizacja:

Contact Improvisation (CI) – nazywana w Polsce Kontakt Improwizacją to dziedzina tańca, która swoje korzenie ma w tańcu współczesnym, chociaż wykorzystuje też elementy jogi, medytacji, różnych form pracy ze świadomością ciała. To forma improwizacji ruchowej, w kontakcie z podłogą, z drugą osobą, z grupą osób, w której ciało i ruch stają się narzędziem i sposobem komunikacji. Kontakt Improwizacja jest formą ruchu dostępną zarówno profesjonalnym tancerzom, jak i amatorom.

Partnerem projektu jest Teatr BAZA:

www.teatrbaza.pl

Wstęp: 15 PLN

Realizacja projektu:

Koncepcja – Małgorzata Gajdemska, Olga Lidia Kozłowska, Paulina Święcańska

Koordynacja – Olga Lidia Kozłowska

PR – Małgorzata Gajdemska

Dokumentacja fotograficzna – Marcin Hnatkowski

Dokumentacja wideo – Wojtek Kaniewski

Więcej informacji:

http://poruszenie-projekt.blogspot.com/p/projekt-poruszenie.html

www.perform.org.pl

(dział Projekty polskie)

https://pl-pl.facebook.com/art.perform

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close