Jako wydarzenie towarzyszące wystawie Stan rzeczy w Muzeum Narodowym Paweł Sakowicz kilkukrotnie pokaże performans Amando. W pracy tej artysta korzysta z pantomimy, która treść przedstawienia przekazuje za pomocą gestu: sprawny mim podnosi niewidzialną filiżankę tak, że ma się wrażenie jakby rzeczywiście znajdowała się w jego dłoni. Zaplanowano sześć pokazów (23-24 kwietnia, 7-8 maja i 24-25 maja o godz. 19.00).

Wersja do druku

Udostępnij

W swojej choreografii Sakowicz buduje i rozpuszcza znaczenie gestu, naprzemiennie stylizując taniec i wyzbywając go stylu. Posiłkuje się przy tym tańcem postmodern, który choć mówi „nie” stylowi i magii, to jednocześnie podniesienie tej samej filiżanki definiuje jako taniec. Dźwięk zaprojektowany przez Justynę Stasiowską sugeruje, że w inny sposób podnosi się tę samą filiżankę rano, inaczej wieczorem, a jeszcze inaczej, kiedy nikt nie patrzy.

Choreografia: Paweł Sakowicz
Sound design: Justyna Stasiowska
Produkcja: Muzeum Narodowe w Warszawie
Przy wsparciu Komuny Warszawa
Czas trwania: 40 min

Performans towarzyszy wystawie Stan rzeczy, prezentowanej w Muzeum Narodowym w Warszawie od 29 kwietnia 2022.

Miejsce: Muzeum Narodowe w Warszawie, Hol główny
Bilety dostępne w kasach Muzeum oraz on-line: bit.ly/3xlCjJS

Dostępność:
Podczas wydarzenia dostępna będzie pętla indukcyjna dla osób słabosłyszących.
Brak barier architektonicznych — wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close