Wersja do druku

Udostępnij

W drugiej części tygodnia z trzecim sezonem projektu Performing Europe 2020 Fundacja Ciało/Umysł zaprasza na panel dyskusyjny New Dance House (Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski godz. 18.30) połączony z promocją publikacji o tym samym tytule, która jest kontynuacją rozmów z artystami, kuratorami i teoretykami na temat szeroko rozumianego „centrum tańca”. Moderatorzy: redaktor książki Paweł Kamiński oraz dziennikarka Anna Sańczuk. Dla uczestników książka w języku angielskim gratis.

 

Po dyskusji, o godz. 20.00, pokaz spektaklu All Together. Autorem pomysłu jest Michikazu Matsune. To lekko podana opowieść o trwałych połączeniach między ludźmi. Międzynarodowi performerzy przywołują na scenę osoby, które znają lub kiedyś znali. Braci, przyjaciół, nauczycieli, kochanków, idoli, czy wręcz wrogów. O jednych opowiadają, innym dedykują taniec, w innych się wcielają. I nagle okazuje się, że – choć ciałem nieobecni – mają oni wpływ na tu i teraz. A czy przez to, że mówi się o nich w obecności widzów, stają się także częścią życia każdego, kto przyszedł na ten spektakl? I czy widzowie na zawsze stają się częścią życia artystów? Obecność nieobecnych – dla jednych poetycki absurd, dla innych – logiczna prawda. W każdym razie – do przemyślenia, czy zawsze wszyscy jesteśmy razem?

 

 

Natomiast w niedzielę, w godz. 14.00-17.00,  przed Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski będzie można będzie zobaczyć pokaz pracy po laboratorium Miasto sekretów (City of Secrets) z Michikazu Matsune.

 

Więcej:

 

All Together

pomysł: Michikazu Matsune
wykonanie: Michikazu Matsune, Frans Poelstra, Elizabeth Ward
wsparcie: Dorothea Zeyringer
wsparcie finansowe: DOTA project by Tanzquartier Wien in cooperation with the Federal Ministry for Europe, Integration and Foreign Affairs, Austriackie Forum Kultury w Warszawie, Departament Kultury Miasta Wiedeń

czas trwania: 65 min

 

Spektakl w języku angielskim, zawiera scenę nagości.
Po spektaklu odbędzie się spotkanie z artystami.

 

Michikazu Matsune to performer i choreograf, który działa w różnych kontekstach i przestrzeniach – na deskach teatrów, w muzeach, miejscach publicznych i prywatnych. Chętnie posługuje się poetyckim absurdem, aby ukazać nasze społeczeństwo w krytyczny, ale i żartobliwy sposób. W interdysycplinarynych projektach bada takie tematy, jak relacje między ciałem a przedmiotami, działaniem a językiem, miejscem a zachowaniem. Michikazu Matsune pochodzi z Kobe w Japoni. Mieszka w Wiedniu.

 

Bilety: 20-25 zł do kupienia online

 

 

Secret Matters
Niedziela godz. 14:00-17:00
Zielony Jazdów, Kiosk w Ruchu (przed Centrum Sztuki Współczesnej U-Jazdowski)

Performance i interwencja artystyczna uczestników Laboratorium „Miasto sekretów (Warszawa)”
Prowadzenie: Michikazu Matsune
Uczestnicy: Ola Grabarz, Ola Kowalczyk, Ania Bielawska, Ania Rogóż, Borys Jaźnicki, Joanna Klikowicz, Justyna Dryl, Kasia Sienkiewicz, Miłka Majczyno, Natalia Oniśk, Patryk Durski, Piotr Sędkowski, Sarah Laux, Tyśka Samborska, Volodymyr Ryga.

Uczestnicy i uczestniczki podzielą się rezultatem intrygującego procesu. Zapraszamy do zanurzenia się w historie, których zazwyczaj się nie ujawnia.  Będzie można posłuchać zarówno sekretów innych jak i swoich. Przyjdź i dołącz do nas.

***
Laboratorium Miasto sekretów (Warszawa) zostało zrealizowane przez Fundację Ciało/Umysł w ramach projektu PERFORMING EUROPE 2020 dofinansowanego przez: program Unii Europejskiej Kreatywna Europa – apap (Advancing Performing Arts Project), Miasto st. Warszawa oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Kurator: Edyta Kozak
Organizator: Fundacja Ciało/Umysł
Partner: apap, DOTA project by Tanzquartier Wien in cooperation with the Federal Ministry for Europe, Integration and Foreign Affairs, Austriackie Forum Kultury w Warszawie, Butohsfera, u-jazdowski, Teatr Lalka
Patroni medialni – Chilli Zet, TVP Kultura, Teatr, Didaskalia, taniecPOLSKA.pl, Notesna6tygodni, E-teatr.pl

 

***

 

Performing Europe sezon III
Warszawa 1-7 lipca 2019

 

Miejsca: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Teatr Lalka, przestrzeń miasta

Kurator: Edyta Kozak

Organizator: Fundacja Ciało/Umysł

Partner: apap, DOTA project by Tanzquartier Wien in cooperation with the Federal Ministry for Europe, Integration and Foreign Affairs, Austriackie Forum Kultury w Warszawie,  Butohsfera, u-jazdowski, Teatr Lalka

Patroni medialni: Chilli Zet, TVP Kultura, Teatr, Didaskalia, taniecPolska.pl, Notesna6tygodni, E-teatr,pl

 

Projekt realizowany przez Fundację Ciało/Umysł w ramach projektu PERFORMING EUROPE 2020 dofinansowanego przez: program Unii Europejskiej Kreatywna Europa – apap (Advancing Performing Arts Project), Miasto st. Warszawa ora

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close