Dyrektor Polskiego Baletu Narodowego Krzysztof Pastor został uhonorowany „Perłą tańca”, dorocznym wyróżnieniem Fundacji na rzecz Sztuki Tańca. Po sobotnim (20 maja 2023) przedstawieniu tryptyku Beethoven i szkoła holenderska nagrodę wręczyła mu założycielka i prezeska Fundacji, była pierwsza solistka baletu, Bożena Kociołkowska.

Wersja do druku

Udostępnij

Krzysztof Pastor otrzymał z tej okazji statuetkę-miniaturę rzeźby W hołdzie polskim artystom baletu oraz nagrodę pieniężną ufundowaną przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, którą laureat zdecydował się publicznie przekazać na rzecz funduszu Przyjaciół Polskiego Baletu Narodowego.

Nagroda ustanowiona została w 2019 roku przez Fundację na rzecz Sztuki Tańca (FST) i od tego czasu przyznawana jest co roku wybitnym twórcom i przedstawicielom sztuki tańca, zasłużonym dla polskiego dziedzictwa kulturowego oraz promotorom tańca w Polsce i poza jej granicami. Rzeźba W hołdzie polskim artystom baletu została wzniesiona przez FST wg projektu Zbigniewa Stanucha i odsłonięta 8 października 2016 roku przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej.

Zdjęcie

Uroczystość wręczenia Nagrody „Perły Tańca”, 20 maja 2023 roku, Teatr Wielki – Opera Narodowa. Fotografia: Adam Kozal

Zdjęcie

Uroczystość wręczenia Nagrody „Perły Tańca”, 20 maja 2023 roku, Teatr Wielki – Opera Narodowa. Fotografia: Adam Kozal

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close