Wersja do druku

Udostępnij

W poniedziałek 24 czerwca o godz. 20.00 w Teatrze Druga Strefa (ul. Magazynowa 14) odbędą się premiery kończące warszawski sezon artystyczny 2012/2013. Anna Piotrowska zagra swoje ostatnie solo pt.: Gigi Mangia. Następnie pokazane zostanie przedstawienie Czekając trawnika, zrealizowane na trzy artystki: Joannę Żurawską-Federowicz, Aleksandrę Bożek-Muszyńską i Annę Piotrowską. WSTĘP WOLNY.

Czekając trawnika

piotrowska & federowicz & bożek

Czekanie na deszcz, czekanie na trawę, na podmuch, który przeniesie moje życie w coś, co się nazywa codziennością. Codziennie przychodzę i codziennie patrzę, jak rośnie duma mego serca. MOJA TRAWA. Jak podzielić jeden deszcz na trzy trawy? Jak próbować, jak próbować osiągnąć swój cel. Satysfakcja gwarantowana w czasach bezrobocia. Integracja starego budownictwa z nowym wymiarem architektury współcześnie przylegającej do betonowego niezrozumienia i zafascynowanej pieśni gołębia zakopanego w moim ogródku, na mojej trawie. Donikąd się spieszę, w czasie trwam, z czasem nie biegam. Generalnie nie biegamy razem. Ja tutaj stoję i czekam. Bez fajerwerków, bez gwałtownych zmian. W sumie nuda.

koncepcja reżyseria: Anna Piotrowska

tekst: Anna Piotrowska, Joanna Żurawska-Federowicz, Łukasz Pawłowski

kreacja i wykonanie: Joanna Żurawska-Federowicz, Aleksandra Bożek-Muszyńska, Anna Piotrowska

muzyka: Michał Mackiewicz

kostiumy: Justyna Spaleniak

GiGi Mangia

(nie)autobiograficzny punkt odniesienia bohatera przyszłości… imię GiGi, nazwisko Mangia…

obcy teren… tam prawdopodobnie umrze i będzie leżeć w grobie ze swoim ukochanym.

koncepcja, choreografia, taniec: Anna Piotrowska

muzyka: Anna Piotrowska & Marcin Pyciak

wywiad i głos: Giuseppa Scalisi

kostium: Anna Piotrowska & Justyna Spaleniak

prapremiera: 31 maja 2013, Solo Dance Contest, Gdańsk, Klub ŻAK

premiera: 24 czerwca 2013, Teatr Druga Strefa w Warszawie

produkcja: eferte_Fundacja Rozwoju Tańca, Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa

koprodukcja: Teatr Druga Strefa

przedstawienie sfinansowane ze środków Miasta Stołecznego Warszawa Dzielnicy Mokotów w ramach projektu „mufmi przedstawia”

gospodarz wydarzenia: mufmi teatr tańca

O artystach:

Joanna Żurawska-Fedorowicz: Urodzona w 1970 w Toruniu. Aktorka, absolwentka krakowskiej PWST. Współpracowała, m.in. z Krystianem Lupą, Bohdanem Hussakowskim, Janem Peszkiem, Andrzejem Domalikiem, Krzysztofem Nazarem, Januszem Kondratiukiem, Wojciechem Solarzem, Wojciechem Nowakiem. Podczas dwumiesięcznego pobytu w Tokio brała udział w warsztatach dla aktorów polskich i japońskich, prowadzonych przez J. Peszka i Jacka Ostaszewskiego. Od ukończenia studiów przez kilka sezonów związana była z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Zagrała w kilku spektaklach Teatru Telewizji, m.in.:Wiśniowy sadorazPłatonowA. Czechowa,Sen srebrny SalomeiJ. Słowackiego, oraz w filmach, m.in.:Głos,Legenda Tatr. Jako wokalistka nagrała płytę z zespołem ICHTIS. Współpracowała z hiszpańskimi artystkami: Alaitz Arenzana i Marią Ibarretxe przy projekcie filmowym, podczas ich pobytu twórczego w warszawskim CSW. Pracowała też jako scenarzystka Constantin Entertainment Polska oraz jako montażystka. Od sześciu lat pracuje z Anną Piotrowską i z MUFMI.

Aleksandra Bożek-Muszyńska: Tancerka, niezależna performerka, dyplomowany instruktor tańca współczesnego. Przez wiele lat związana z niezależnymi grupami tańca współczesnego w Polsce, m.in. „Hoplaaa” z Krakowa, „Grupa Wahadło” z Rybnika. Od 2007 związana z warszawskim Teatrem „Mufmi” Anny Piotrowskiej. Autorka kilku solowych prac (Dystans, Kandyzowany, In brief,), laureatka I nagrody kategorii
Miniatura Taneczna na Ogólnopolskich Konfrontacjach Tańca Współczesnego (solo Dystans), współautorka choreografii do Przaśny, Just Go (festiwal SoloDuo w Budapeszcie), coaching, do you…?Od kilku lat zafascynowana tańcem konceptualnym, wykraczającym poza granice ogólnie rozumianego teatru tańca.

Michał Mackiewcz: Artysta pracujący wielopłaszczyznowo. Prowadzi poszukiwania w obszarach design’u, współczesnego malarstwa, grafiki, abstrakcyjnych form przestrzennych, technik oświetleniowych i eksperymentalnej muzyki elektronicznej. Swoje doświadczenia zdobywał przygotowując liczne wystawy, audycje, spektakle. Współpracuje z teatrami tańca jako muzyk, kompozytor. Zajmuje się również iluminacją i scenografią. Mackiewicz nie stara się szokować, prowokować, daje swoim odbiorcom oddech, przestrzeń. Jego wypowiedź jest nieoczywista, skłaniająca do myślenia i pomimo swojej powściągliwości i wyraźnie intelektualnego charakteru, niesie w sobie dyskretny ładunek emocjonalny. Działania tego artysty wyróżniają się precyzją oraz dbałością o jakość wykończenia, ich autor jest perfekcjonistą kładącym szczególny nacisk na warsztatowe mistrzostwo. Ma za sobą liczne realizacje. Prezentował swoją twórczość w Polsce, Norwegii, na Litwie i Węgrzech. Ostatnio rozpoczął współpracę z tancerzami z Chin oraz Niemiec.

Łukasz Pawłowski: Absolwent PWST w Krakowie im. Ludwika Solskiego, filia we Wrocławiu. Aktor Teatru Polskiego w Poznaniu (2002-2009). Otrzymał aktorskie wyróżnienie na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi (2002) za rolę Własa w „Letnikach” Maksyma Gorkiego w reżyserii B. Baranowskiej. Otrzymał wyróżnienie za sztukę „ A+B=Rh-” w ramach w konkursu dramaturgicznego „Lustro. Obraz .Iluzja.” w Łodzi (2008). W Laboratorium Dramatu w Warszawie odbyło się czytanie publiczne jego sztuki INNE MIASTO, które zaistniało w trzydziestce Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej (2009). Napisał również sztukę pt. S_P_O_N_A_D – mroczny, pesymistyczny dramat o upadku ludzkości, który miał swoją realizację podczas przeglądu piosenki aktorskiej Nurt Off 2009 we Wrocławiu. W 2011 musical gangsterski „Donnie & Glide” w trzydziestce najlepszych sztuk Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. W 2012 autorski projekt „Safari Zebra” został wybrany do Nurtu OFF 33. PPA we Wrocławiu. Z Piotrowską współpracował przy przedstawieniach: „kwadrat w szafie”, „zmian(AA) pogody”, „Przy Przy”.

Justyna Spaleniak: Młoda kostiumograf oraz stylistka. Studentka warszawskiej Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Dla mufmi teatru tańca zrealizowała kostiumy w przedstawieniu KARMIENIE i w innych przedstawieniach Anny Piotrowskiej: R.O.Z.G.R.Y.W.K.A. Gigi Mangia i Czekając Trawnika.

Marcin Pyciak: Solowo liryczny i nostalgiczny. Pisze i śpiewa teksty po polsku, których… naprawdę da się słuchać. I to bez końca.
soundcloudhttps://soundcloud.com/marcin-pyciak

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close