Wersja do druku

Udostępnij

Na zaproszenie Fundacji Artindialog w dniach 21-23 czerwca w Warszawie goszczą indyjscy tancerze reprezentujący klasyczny taniec kathak wywodzący się z północy Indii. W ramach pobytu w sobotę i niedzielę w Teatrze Baza odbędą się warsztaty, które poprowadzi Guru Rajendra Gangani w dwóch grupach – otwartej i intensywnej, natomiast w piątek 21 czerwca o godz. 19.00 w Teatrze Collegium Nobilium (ul. Miodowa 22/24) odbędzie się pokaz tańca kathak z udziałem indyjskich mistrzów. Wydarzenie objęte honorowym patronatem Ambasady Republiki Indii w Polsce. Wstęp wolny.

O artystach:


Rajendra Gangani – wybitny tancerz i pedagog, jeden z głównych nauczycieli delhijskiej szkoły artystycznej Kathak Kendra, zdobywca prestiżowej Natak Akademi Award;

Swati Sinha – wszechstronnie wykształcona artystka, założycielka Muniparampara Dance Academy, wychowanka Rajendry Ganganiego, tancerka i choreograf;

Deodatt Persaud – Gujańczyk indyjskiego pochodzenia, uczył się pod okiem Rajendry Ganganiego; nieustannie promuje kathak w Europie, regularnie występując i prowadząc warsztaty artystyczne.

Tancerzom towarzyszyć będą muzycy:

Yogesh Gangani – mistrz tabli

Vijay Parihar – śpiewak

Więcej informacji o warsztatach

Partnerzy:

Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza

Teatr Baza

FlamencoArte

Polskie Stowarzyszenie Carrom

Więcej informacji:

www.indiandance.pl;

www.kathak.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close