Wersja do druku

Udostępnij

Już jutro w Warszawie na zakończenie intensywnych warsztatów butō – Butō Barter, które niemal co roku odbywają się w Warszawie – czestnicy projektu wystąpią w pokazie powarsztatowym. Podczas wieczoru odbędzie się także solowy występ Atsushiego Takenouchiego z akompaniamentem Hiroko Komiya i zaproszonych gości. Pokaz o godz. 20.00 w Pracowni Wschodniej (ul. Lubelska 20.32). Kolejna okazja do obejrzenia artystów już w środę w łódzkim Teatrze Szwalnia w ramach Festiwalu Monodramów MONOFEST. Po spektaklu w łodzi przewidziano rozmowę i otwarty jam butō z udziałem Janusza Stolarskiego. Natomiast dzień wcześniej, 13 grudnia, odbędzie się w Szwalni nocny warsztat z Atsushim Takenouchim.

Szczegłówe informacje w zakładkach Kalendarium/Wydarzenia.

O artyście:

Atsushi Takenouchi od kilkudziesięciu lat realizuje solowe spektakle inspirowane zjawiskami natury. Stworzył swój oryginalny styl tańca i pracy jinen butō, którego nazwa pochodzi od japońskich pól Jinen – artysta odkrył je, odwiedzając japońskie wioski, ruiny zapomnianych buddyjskich świątyń i sanktuariów. W efekcie tych poszukiwań powstawały kolejne spektakle. Obecnie Atsushi Takenouchi realizuje ideę „tańca z miejscami”, dzięki której odwiedził już kilkanaście krajów, m.in. Francję, Austrię, Wielką Brytanię, Stany Zjednoczone, Kanadę, Włochy, Holandię, Czechy, Niemcy, prowadząc warsztaty, realizując przedstawienia i plenerowe projekty artystyczne.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close