Wersja do druku

Udostępnij

W Muzeum Sztuki Nowoczesnej trwa sześciotygodniowy program queerowy i feministyczny Kem Care przygotowany przez Kem. W ramach programu w sobotę 17 marca o godz. 19.00 w  w MSN na ul. Pańskiej 3 Zuzanna Ratajczyk pokaże spektakl Bless This Place (Błogosław to miejsce). W tej choreografii kobieca grupa wykonawczyń praktykuje sposoby przynależności i wspólnego tworzenia przestrzeni. Bless This Place organizuje i stwarza ramy dla wspólnotowości za pośrednictwem doświadczenia cielesnego. Poprzez wykorzystanie rozszerzonej choreografii oraz instalacji, performans manipuluje swoim bezpośrednim otoczeniem w przestrzeni i czasie, przekształcając je w nielinearną, queerową oś czasu kobiecej bliskości i czasie, przekształcając je w nielinearną, queerową oś czasu kobiecej bliskości. Przypominamy, że Zuzanna Ratajczyk pokazywała już w Warszawie swoją wcześniejsza pracę, Afternoon, w ramach Sceny Tańca Studio 2016.

 

Performerki: Ewa Dziarnowska, Josephine Findeisen, Garazi Valmaseda

 

Zuzanna Ratajczyk – artystka i choreografka mieszkająca w Berlinie. Ukończyła Universität der Künste w Berlinie, zajmuje się performansem i rozszerzonymi instalacjami. Jej prace były pokazywane m.in. w Jacuzzi w Amsterdamie, Broken Dimanche Press w Berlinie, Narodowym Centrum Tańca w Bukareszcie, Veem House for Performance w Amsterdamie, KEM w Warszawie, Yvonne Lambert w Berlinie, FLAM podczas Arti et Amicitiae w Amsterdamie, w warszawskim Teatrze Studio i Import Projects w Berlinie. Prowadzi również warsztaty oparte na swojej własnej praktyce ruchu i badaniach artystycznych; warsztaty takie odbyły się w Performing Arts Forum w Saint Erme, Narodowym Centrum Tańca w Bukareszcie i CND w Paryżu. Od 2015 roku współprowadzi kuratorski projekt Plural Melts w Berlin. Artystka otrzymała stypendium Deutschlandstipendium UdK w Berlinie w 2015 i 2016 roku, danceWEB Residency w Wiedniu w 2015 roku oraz DOMS Stiftung w Bazylei w 2014 roku.

 

Więcej o  Kem Care: https://artmuseum.pl/pl/cykle/kem-care

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close