Wersja do druku

Udostępnij

1 listopada o godz. 20.00 Tanzhaus Zürich, Centrum w Ruchu oraz Fundacja Burdąg i Pro Helvetia Warszawa, Szwajcarska Fundacja dla Kultury zapraszają do Centrum w Ruchu (Wawerska Strefa Kultury, ul. Żegańska 1a) na pokaz pracy warsztatowej Choreo Lab 2013 – Warszawa/Zürich – Miasta i taniec – wpływ środowiska miejskiego na pracę choreografów (i na odwrót). Pokaz jest częścią projektu Choreo Lab Tanzhaus w Zurichu i efektem warsztatów dla polskich i szwajcarskich tancerzy. Pod opieką Marii Stokłosy z Centrum w Ruchu i Andrei Boll – dyrektor artystycznej Tanzhaus Zürich, choreografowie z Polski i Szwajcarii oraz dwunastu tancerzy pracowało w każdym z miast nad tworzeniem form tańca, której punktem wyjścia była przestrzeń miasta. Użyte w pokazie obrazy wideo Warszawy, autorstwa Petera Kadara i Lukasa Beleyera, posłużyły do laboratoryjnej pracy nad rzemiosłem i poszerzaniem pola choreograficznych poszukiwań. Dla twórców pokazu – choreografów, tancerzy i artystów wizualnych – wybór tematów związanych z architekturą i energią Warszawy stał się impulsem do proponowania niejednoznacznych, wyrastających z życia miejskiego form tanecznych i performatywnych.

Po pokazie pracy odbędzie się rozmowa z udziałem artystów i publiczności.

W ramach projektu odbyły się dwie sesje warsztatowe:

Zurich: 21.10. – 25.10. | w Tanzhaus Zürich

Warszawa: 28.10. – 1.11. | w Centrum w Ruchu


Choreografowie: Emma Murray, Nunzio Impellizzeri (CH), Korina Kordova Papadimitriou, Magdalena Ptasznik (PL)


Tancerze w Warszawie:Paulina Grochowska, Magda Fejdasz, Kinga Gintowt, Magdalena Górnicka, Ewa Hubar, Anna Kasprzak, Joanna Krzyżewska, Irad Mazliah, Anna Ochman, Joanna Szkop, Katarzyna Waligóra, Mirosław Woźniak

Foto i wideo:Peter Kadar, Lukas Beleyer

Opieka artystyczna i merytoryczna: Maria Stokłosa (Centrum W Ruchu/Fundacja Burdąg) i Andrea Boll (dyrektor artystyczna Tanzhaus Zürich).

Organizacja i logistyka: Tanzhaus Zurich/Andrea BollOrganizacja w Polsce: Fundacją BurdągProjekt został zrealizowany w ramach programu Kooperacje 2012-2013. Szwajcaria – Europa Środkowo-Wschodnia, Szwajcarskiej Fundacji dla Kultury Pro Helvetia, Przedstawicielstwo w Warszawie. www.prohelvetia.pl

Dojazd kolejką S1 z dw. Zachodniego, Ochota, Śródmieście, Powiśle, Wschodniego w kierunku Otwocka – stacja Międzylesie. Siedziba CWR znajduje się w Wawerskiej Strefie Kultury, 150 m. od stacji kolejowej.

Logo Centrum w Ruchu (miniaturka) Logo Tanzhaus Zurich (miniaturka) Logo Fundacja Burdąg (miniaturka)

Logo Pro Helvetia PL (miniaturka) Logo Wawer (miniaturka)

Tanzhaus Zürich: Założony w 1996 roku Tanzhaus Zürich w ciągu swojego istnienia stał się rozpoznawalnym ośrodkiem tańca i sztuk performatywnych w Szwajcarii i Europie. Jego działalność skupia się na wspieraniu profesjonalnych tancerzy i choreografów, zarówno pracujących indywidualnie jak i w zespołach. Łącząc potencjał ośrodka produkcji artystycznej z wielofunkcyjną i innowacyjną przestrzenią do prób i spektakli Tanzhaus organizuje warsztaty, sesje i spotkania, jest centrum informacyjnym na temat tańca, udostępnia artystom przestrzenie do prób i dwie sceny. Od 2012 roku jest gospodarzem corocznego festiwalu tańca współczesnego „zürich moves!”.

Centrum w Ruchu: Centrum w Ruchu powstało w marcu 2013 z inicjatywy Fundacji Burdąg i ma siedzibę w Wawrze k. Warszawy. Jest zrzeszeniem dziesięciu choreografów zarządzanym przez nich samych. Założenie Centrum w Ruchu było reakcją na brak ośrodków, w których artyści tańca i sztuk performatywnych mogą rozwijać swoją pracę – realizować spektakle, prowadzić warsztaty. Pomimo różnych zainteresowań i języków artystycznych, pracujący w Centrum twórcy zdecydowali się działać wspólnie aby prowokować zmiany. Działania Centrum w Ruchu mają stymulować rozwój środowiska tańca i sztuk performatywnych oraz zwiększać obecność tych dziedzin w życiu kulturalnym stolicy.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close