Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Centralnej Sceny Tańca Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Sztuka Ciała i Mazowiecki Instytut Kultury zapraszają na pokaz site-specific Po-łączenia, który odbędzie się w sobotę 8 sierpnia o godz. 17.00 w Ogrodzie Saskim w Warszawie.

 

Po-łączenia to projekt, na który składają się działania performatywne site-specific oparte na strukturach improwizacyjnych. Ruch tancerzy oraz improwizowana muzyka na żywo podkreślają kontakt z otoczeniem oraz zapraszają widza do  doświadczania – oddechu, poczucia ciała, zatrzymania.

W procesie twórczym interesują ich sposoby nawiązywania autentycznego kontaktu z drugim człowiekiem oraz z naturą. W czasach fizycznego dystansowania się spowodowanego pandemią, temat ten nabiera szczególnego znaczenia…

 

Miejsce – mapka: https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1OY16by_Y0q12dAcb4MKicWpncBLrR95a&usp=sharing

 

 Film-zaproszenie dostępny w wydarzeniu na FB

 

Od twórców:

 

Jesteśmy grupą artystów działających we współpracy z Fundacją Sztuka Ciała (m.in. podczas rajdu artystycznego Rowerowe pasje na szlakach Wawra Stowarzyszenia Pasjonatów (Wawer, sierpień 2019) oraz w ramach Bielańskich Spotkań ze Sztuką (czerwiec-sierpień 2020). Obecny projekt Po-łączenia jest kolejnym działaniem odbywającym się w czasie trwania pandemii (wcześniej: performance live i warsztaty PoszerzaMy we współpracy z Centrum Teatru i Tańca). Realizujemy działania performatywne, głównie w oparciu o improwizację taneczną. Ważnym elementem jest dla nas interakcja i komunikacja z widzem na różnych poziomach.

Koncepcja i reżyseria: Hanna Jurczak
Artyści i współtwórcy: Maria Bijak, Tomasz Domański, Yulia Dzichkouskaya, Angelika Mizińska (Tomasz Kowalski), gościnnie Paweł Kubiak,
Muzyka: Katarzyna Tekielska
Produkcja: Fundacja Sztuka Ciała

 

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury; Fundacja Artystyczna PERFORM
Projekt: Centralna Scena Tańca

 

 

Artyści:

 

Hanna Jurczak – tancerka, aktorka, psychoterapeutka, pomysłodawczyni projektu Po-łączenia. Od wielu lat współtworzy środowisko improwizacji kontaktowej, prowadząc zajęcia i laboratoria. Członkini zespołu Fundacji Sztuka Ciała (FSC), współpracuje z Fundacją Artystyczną PERFORM i in. Absolwentka szkolenia choreograficznego w Hurtowni Ruchu w Krakowie pod opieką Iwony Olszowskiej. Współtworzyła grupę improwizacyjną w Ośrodku Działań Artystycznych DOROŻKARNIA.Od 2018 r. zbiera doświadczenia reżyserskie: performans site-specific (Stowarzyszenia Pasjonatów,Wawer 2019), performans w ramach Bielańskich spotkań ze sztuką, film Wewnętrzny taniec, wcześniej twórcze procesy z amatorami w ramach działań FSC oraz projektu Lata w Teatrze.Tworzy spotkania warsztatowe dla różnych grup odbiorców.

 

Katarzyna Tekielska – z wykształcenia altowiolistka (Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki/Koninklijk Vlaams Conservatorium), absolwentka podyplomowych studiów Kształcenia głosu i mowy (SWPS). Obecnie śpiewa i pisze własną muzykę. W przeszłości związana z Chórem Eksperymentalnym Gre Badanie, zespołem The Frozen North, trio wokalnym Ba Bu oraz Teatrem Remus. Stworzyła muzykę do takich projektów, jak Sztuka Polska/ Podróż zimow’ do tekstu Stanisława Barańczaka (Studium Teatralne), Historia jednego obrazu (Studium Teatralne), cykl koncertów improwizowanych przy wystawie rzeźb M. Bartuszovej (Muzeum Sztuki Nowoczesnej), krótki cykl warsztów i koncertów związanych z wystawą obrazu Opuszczona Ariadna Angeliki Kauffmann (Łazienki Królewskie,) spektaklu Dziki Gon’(Styczeń 2019). Pasjonatka muzyki barokowej oraz teatru fizycznego.

 

 

Maria Bijak – absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Współpracuje z teatrami muzycznymi w Gdyni, Wrocławiu, a także z Och-Teatrem w Warszawie oraz Warszawską Operą Kameralną. Uczęszczała do Warsztatowej Akademii Musicalowej, brała udział w 2-letnim programie dla tancerzy Horn Dance Project. Uczestniczka wielu warsztatów tańca współczesnego m.in. (Ogólnopolskie Warsztaty Tańca Współczesnego „Na bosaka”), a także kontakt improwizacji ( F.R.U. w Łodzi)

 

Yuliya Dzichkouskaya – peformerka, współtworzy  Laboratorium Teatralno-Społeczne (LTS), członkini Stowarzyszenia  Pedagogów i Pedagożek Teatru, kolektywu performatywnego SzurSure specjalizującego się w działaniach site-specific. Od 2019 współtworzy kolektyw Bliskość w Ruchu. Uczestniczy w projekcie Oddaj Ciężar. Ukończyła kurs choreografii eksperymentalnej w Centrum w Ruchu w 2018 roku (Fundacja Burdąg). Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w 2019 (Art Stations Foundation/Stary Browar Nowy Taniec).

 

Tomasz Domański – tancerz, performer, pedagog. Swoją przygodę z tańcem rozpoczął od tańca współczesnego i improwizacji, następnie odkrył nowe możliwości w improwizacji kontaktowej, partneringu, rozwijaniu świadomości ciała i performansie. Od dwóch lat uczy improwizacji kontaktowej, facylituje jamy Kontakt Improwizacji, prowadzi warsztaty dla dorosłych i młodzieży. Od czterech lat współtworzy kolektyw performatywny SzurSure, z którym występuje na scenie oraz w przestrzeni miasta w performansach site-specific, a także prowadzi warsztaty włączające uczestników w tworzenie performanasu i pracę z ciałem.

 

Tomasz Jimmy Kowalski – tancerz, fotograf, aktywista, pedagog edukacji pozaformalnej. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi o specjalności Choreografia i techniki tańca.  Doświadcza, rozwija się i spełnia w ruchu, korzystając z improwizacji kontaktowej, tańca współczesnego, teatru tańca, tańca tradycyjnego i breakdance’u,
Edukuje się i realizuje swoje pasje w Polsce i na świecie.

 

Paweł Kubiak – studiuje pedagogikę, od 4 lat aktywnie pracuje z dziećmi. Oprócz tego kocha się ruszać. Jego inspiracje to ruch spontaniczny, improwizacja kontaktowa, capoeira i acroyoga. W ruchu interesuje go relacja – ze sobą, z partnerem i grupą – oraz autentyczność. Na swojej drodze kieruje się ciekawością i radością płynącą z wyrażenia siebie.

 

Angelika Mizińska – tancerka, organizatorka, nauczycielka jogi, pasjonatka wszelkich form ruchu, od kilku lat zafascynowana techniką KI. Ukończyła studia na kierunku Taniec i performance na Uniwersytecie Coventry w Wielkiej Brytanii, podczas których brała udział w festiwalach i projektach choreograficznych, badawczych i performatywnych, m.in. w Szkocji, Estonii oraz podczas stypendium na Uniwersytecie Illinois, USA. W 2019 roku uzyskała tytuł magistra zarządzania kulturą i mediami na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Od 2018 roku współpracuje z Fundacją Artystyczną PERFORM, m.in. organizując Międzynarodowy Festiwal Tańca Warsaw CI FLOW.

 

***
Z racji na obecną sytuację organizatorzy zwracają  się z ogromną prośbą o przestrzeganie zasad dotyczących bezpieczeństwa nas wszystkich.  Proszą o zachowanie 2- metrowych odstępów, zachęcają do wzięcia ze sobą maseczek. Uczestnictwo jest równoznaczne z akceptacją zasad bezpieczeństwa: http://sztukaciala.com/regulamin/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close