Teatr Tańca Zawirowania zaprasza na pokaz spektaklu w choreografii Franceski Caselli pt. Estranee. Odbędzie się on 19 stycznia 2023 roku o godz. 19.00 w Centrum Teatru i Tańca w Warszawie. Zostanie poprzedzony warsztatami tanecznymi prowadzonymi przez tę artystkę.

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl będzie stanowił zwieńczenie warsztatów Kobiece ciała, które w dniach 14–15 stycznia 2023 roku w Akademii Tańca Zawirowania w Warszawie poprowadzi choreografka Francesca Caselli.

Więcej informacji o warsztatach: link

O artystce:

Francesca Caselli – włoska tancerka i instruktorka tańca. Po ukończeniu liceum rozpoczęła studia na Wydziale Polityki Uniwersytecie Bolońskiego. W tym samym roku dostała pracę w Junior Company Iuvenis Danza pod dyrekcją Grety Bragatini. Wzięła udział w Biennale Danza College w Dance Grammar Roya Assaf i występowała na scenie w operze barokowej Le fate. Po tej przygodzie przeprowadziła się do Holandii i wstąpiła do Dia Junior Company pod dyrekcją Martine Van Santen. W 2015 roku rozpoczęła roczne studia w Catanii (w projekcie Modem Roberta Zappalli), dzięki którym zajęła się badaniami nad ruchem. Na swojej drodze spotkała takich choreografów, jak: Loris Petrillo, David Zambrano oraz Elisa Pagani (która zaproponowała jej staż w Compagna DNA w Bolonii). W 2016 roku dołączyła do realizatorów projektu Centrale Mediterra pod kierownictwem tancerza Ultima Vez Giovanniego Scarcelli. W 2017 ukończyła miesięczny kurs Davida Zambrano na Sycylii. Obecnie mieszka w Bolonii, pracuje z Compagna DNA, uczy tańca oraz uczęszcza na zajęcia z capoeiry i improwizacji kontaktowej.

Realizatorzy:

Koncepcja i choreografia: Francesca Caselli
Muzyka: Alessio Bettoli
Wykonanie: Francesca Caselli, Magdalena Wójcik
Współpraca (wideo): Mattia Nicolai
Współpraca: DNA dance company, Centro Sociale La Resistenza Ferrara.

Więcej informacji: link

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close