Teatr Nowszy zaprasza na pokazy spektaklu Odyseja w choreografii Tomasza Ciesielskiego, przygotowanej w ścisłej współpracy z tancerzami. Odbędą się one 23 lipca o godz. 17.00 i 20.00 na Dworcu PKP Warszawa Wschodnia.

Wersja do druku

Udostępnij

Choć współczesny świat stoi dla nas otworem, coraz rzadziej wyruszamy w podróż, która nie tylko jest przygodą, ale też ścieżką wewnętrznej przemiany. Dziś możemy polecieć na koniec świata lub nawet zdobyć z wycieczką Mount Everest, ale to nie oznacza, że przekraczamy jakiekolwiek osobiste granice. Doświadczamy jedynie iluzji rytuału przejścia, którą chętnie wzmacniamy epicką relacją w mediach społecznościowych. Istotą podróży jest to, co po drodze. To otrząśnięcie się z młodzieńczych ideałów i odnalezienie sensu życia, swojej Itaki. 

Projekt Odyseja to nie tylko przywołanie motywu Homerowskiej podróży Odyseusza. To także artystyczna droga od mitologicznego chaosu do poezji kosmosu Kubricka. Spojrzenie w świat, który „wyszedł z formy”, rozbudzając w Hamlecie konieczność jego naprawy.

Zapraszamy widzów do miejsca, gdzie podróż się rozpoczyna lub kończy. Na dworcu kolejowym pomiędzy przyjazdami i odjazdami pociągów będziemy wspólnie doświadczać wyprawy w różnych jej momentach: tuż przed wyjazdem, w chwili zwątpienia oraz w procesie dojrzewania rytualnej śmierci do nowego życia. Każdy uczestnik otrzyma zestaw słuchawkowy, który będzie bramą do intymnego świata wykreowanego przez performerów, a niedostępnego dla przypadkowych przechodniów. Poprzez język teatru i tańca zbadamy, w jakim stopniu archetyp homo viator (człowieka w drodze) jest aktualny dla współczesnego Europejczyka.

***

Pokazy są darmowe, ale jest ograniczona liczba miejsc. Obowiązuje rejestracja widzów – także tych zaproszonych. Wszystko to ze względów bezpieczeństwa – spektakl odbywa się na niewyłączonym z ruchu pasażerskiego, czyli normalnie działającym dworcu.

Rejestracji na pokazy dokonuje się w systemie EVENEA
na godzinę 17.00: https://app.evenea.pl/event/871795-27;

na godzinę 20.00: https://app.evenea.pl/event/871795-28

Organizator prosi o zabranie na spektakl własnych słuchawek z końcówką minijack.

***

Realizatorzy:

Choreografia: Tomasz Ciesielski w ścisłej współpracy z tancerzami
Taniec: Natalia „Sarna” Kladziwa, Oscar Mafa, Paweł Urbanowicz
Muzyka: Sean Palmer, Kuba Pałys
Kostiumy: Damian Kretschmer
Produkcja: Joanna Stasina

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close