Wersja do druku

Udostępnij

Na finał XIV edycji Międzynarodowego Festiwalu Ciało/Umysł, w czwartek 1 października w Teatrze Powszechnym w Warszawie odbędą się trzy prezentacje – dwa pokazy work in progress, na które wstęp jest wolny i jeden spektakl. O godz. 18.00 oraz 19.00 Ramona Nagabczyńska zaprosi na Actions to relate to Verbs – projekt realizowany wspólnie ze studentami Warsaw Dance Department Jego inspiracją jest stworzona w latach sześćdziesiątych przez rzeźbiarza Richarda Serrę lista znaną jako Verb List Compilation: Actions to Relate to Oneself. Kompilacja Serry to partytura, lista zadań do zrealizowania. Tancerze, poddając kolejne fragmenty osobistej interpretacji, zmuszeni są do bezustannej negocjacji, aby powstał wspólny system ruchowy. O godz. 21.00 Iza Szostak pokaże work in progress Balet koparyczny, który nawiązuje do przełomowego w historii tańca współczesnego Baletu triadycznego Oskara Schlemmera. Choreografka stawia przed wykonawcami ramę formalną, która całkowicie zmienia istotę ruchu.  Na pokazy wstęp jest wolny, ale obowiązują zapisy w kasie teatru.

 

Pomiędzy pokazami work in progress odbędzie się prezentacja spektaklu węgierskiego tancerza i choreografa Csaby Molnára. Decameron w formie i treści podejmuje temat odmienności. Przywołuje twórczość dwóch niepokornych Włochów – Bocaccia i Pasoliniego – aby z charakterystyczną im frywolnością i nonkonformizmem opowiedzieć historię ludzkości z ukosa i pewnego dystansu. Częste zwroty akcji, iluzje i blefy składają się w kolaż groteskowych postaci. W przewrotnych sytuacjach odbijają się przeświadczenia, prawdy i klisze, które, chcąc nie chcąc, wszyscy znamy. Epopeja zostaje rozpisana w brudnopisie albo choreograficzny kamp, w którym widz konfrontowany jest z nieprzewidywalnością i nieoczywistością świata.

 

Kasa Teatru Powszechnego:

22 818 25 16, kasa@powszechny.com

godziny otwarcia: pn.–sob.  12.00–18.00

 

Więcej o wydarzeniach:

 

Ramona Nagabczyńska: Actions to relate to Verbswork in progress

Csaba Molnár : Decameron

Iza Szostak: Balet koparycznywork in progress

 

Relacja filmowa z pierwszych dwóch dni festiwalu:

ZOBACZ  

 

Więcej informacji: www.cialoumysl.pl/pl/dzialania-wydarzenia/festiwal-c-u/2015

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close