Wersja do druku

Udostępnij

Na afisz Instytutu Teatralnego w Warszawie powraca spektakl Był sobie dziad i baba w reżyserii Agnieszki Błońskiej i choreografii Anny Godowskiej, w którym grupa emerytowanych tancerzy dzieli się z widzami swoim doświadczenie starzenia się. O powiadają o procesie zmian zachodzących w ciele oraz w psychice, a także nowym, innym sposobie patrzenia na świat. Inspiracją, a zarazem punktem wyjścia w pracy był esej filozofa Jeana Améry’ego O starzeniu się: bunt i rezygnacja. Pokazy zaplanowano na 3 lutego (piątek) oraz 13 i 14 lutego (poniedziałek/wtorek) o godz. 19.00.

Czym jest mierzenie się z własną przemijalnością?
Dostrzeganie zmian na ciele, odmiennym traktowaniem przez otoczenie?
Ciągłym uczeniem się nowych znaków kulturowych?
Czy przynależę jeszcze do tego świata?
Czy należę jeszcze do siebie?
Gdzie jest moje „ja”?
We wspomnieniu czy w lustrze?

Pierwsze pokazy projektu odbyły się we wrześniu 2009 roku w Instytucie Teatralnym. Spektakl pokazywany był również w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w ramach II Międzynarodowych Dni Tańca we wrześniu 2010 roku.

scenariusz, reżyseria: Agnieszka Błońska
choreografia: Anna Godowska
tancerze: Irena Kazimierczuk, Hanna Rogowska, Kazimierz Jankowski, Jerzy Stępniak
wizualizacje: Michał Januszaniec
muzyka: Jules Bushell
produkcja: Paulina Drzastwa, Anna Galas

Rezerwacja: www.dziadibaba.ezapisy.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close