Wersja do druku

Udostępnij

W piątek, 2 września 2016 roku, o godzinie 20.00 Teatr Academia w Warszawie (ul. 11 listopada 22) zaprasza na premierę spektaklu dobrzedobrze/będziedobrze. Wydarzenie jest częścią IX Przeglądu Zjawisk Teatralnych „Czarna Offca”.

 

W świadomości Warszawiaków „Czarna Offca” wpisała się jako doroczna prezentacja twórczości warszawskich teatrów niezależnych. Wyróżnkiem Offcy są prezentacje teatralne oparte na ruchu, tańcu, plastyce, muzyce i innych środkach pozasłownych. W ramach Offcy pokazywane są spektakle nieuciekające od rzeczywistości. Poprzez tematykę przedstawień i swoją dotychczasową postawę (pracę nad sobą w ramach niewielkich grup funkcjonujących w dużym mieście) warszawskie teatry offowe zapraszają widzów do dyskusji o roli teatru i twórczości. Przegląd jest więc miejscem konfrontacji i dialogu warszawskich zespołów z publicznością a także potwierdzeniem zasadności takiej właśnie formy działalności.

 

Autorski spektakl Romana Woźniaka dobrzedobrze/będziedobrze opowiada o tym, jak się poruszać w czasie i przestrzeni. Bywa to kłopotliwe, bo i czas i przestrzeń, ale przecież będzie dobrze. Tytuł i inspiracja pochodzą od pewnej bardzo wiekowej Pani, która tę frazę powtarza kilkadziesiąt razy dziennie. Czy to potężna demencja, czy potęga Wiary? Twórcy tego nie rozstrzygają, tylko – jak twierdzą – mruczą sobie na ten temat.

 

Występują: Maria Kapała, Alisa Makarenko, Joanna Ziemczyk , Mikołaj Tomasz Steppa
Muzyka: Konrad Kucz
Ruch sceniczny: Zespół

 

Na spektakle wstęp wolny, obowiązuje mailowa rezerwacja miejsc: czarnaoffca@teatrakt.pl

Strona przeglądu: http://czarnaoffca.manifo.com/

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close