Piotr Jeznach i Akademia Tańca Zawirowania zapraszają na spektakl pt. DemeNtiA. Jego premiera odbędzie się 2 kwietnia o godz. 17.30 i 19.00 w Centrum Teatru i Tańca w Warszawie.

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl porusza temat pamięci człowieka oraz problemów z nią związanych. Demencja to choroba mózgu wpływająca na obniżenie zdolności poznawczych, w tym zapamiętywania. Szacuje się, że liczba osób dotkniętych tą chorobą jest równa populacji Polski. Tak naprawdę cierpiących przez nią ludzi jest znacznie więcej – to rodzina, lekarze, opiekunowie. Na demencję nie ma lekarstwa.

Choreografia składa się z kilku luźno powiązanych scen rozgrywających się w trzech różnych wymiarach. Jeden z wymiarów to relacje z osobami z zaburzeniami pamięci. Pozostałe dwa dzieją się w znacznie mniejszych wymiarach, a ich interpretacja niech będzie indywidualnym przeżyciem każdego widza.

Realizatorzy:

Choreografia: Piotr Jeznach
Kostiumy: Dorota Koprowska
Obsada: Aleksandra Osińska, Aleksandra Kilczewska, Aleksandra Ziółkowska, Dominika Znajdek, Eka Madziarowicz, Izabela Wróblewska, Jana Nedelko, Justyna Orzechowska-Janicka, Kamila Rastawicka, Magdalena Olędzka, Maria Rząca-Spodar, Matylda Kucharska, Milena Suska, Monika Zienkiewicz, Nadia Dideńko, Weronika Banul
Fotografia: Sandra Wilk

Czas trwania: 60 minut
Data premiery: 2 kwietnia 2022

Więcej informacji na stronie Centrum Teatru i Tańca: link
Więcej informacji na Facebooku Teatru Zawirowania: link

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close