Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 20-21 maja 2017 roku Komuna//Warszawa (ul. Lubelska 30/32) zaprasza na szóstą odsłonę projektu Mikro Teatr, w ramach której swoje spektakle pokażą: Agnieszka Jakimiak, Ania Nowak i Radek Rychcik. „Mikro Teatr to ćwiczenia z samoograniczenia” – mówi kurator przedsięwzięcia, Tomasz Plata. Spektakl Mikro Teatru nie może trwać dłużej niż 16 minut, zespół wykonawców może składać się z zaledwie czterech osób, do dyspozycji artystów są dwa mikrofony, cztery reflektorów, jeden rzutnik wideo, jedna, niewielka walizka rekwizytów i niewielki budżet. Nie ma ograniczeń dotyczących tematyki.

 

Mikro Teatr to zarazem próba refleksji nad sposobami produkcji teatru. Czy teatr zawsze musi być wielką produkcyjną machiną? Jak dalece można ograniczyć produkcyjne zaplecze teatru, a zarazem zachować jego jakość? Czy teatr skromniejszy nie byłby zarazem teatrem bardziej demokratycznym, bardziej dostępnym?

 

Ania Nowak tworzy choreografie ciał, sytuacji i języka. Obecnie interesuje ją miłość jako praktyka (nie) rozumienia oraz taniec jako zjawisko wizualne. Swoje prace pokazywała m.in. w Sophiensaele i Akademie der Künste w Berlinie, Het Veem w Amsterdamie, Nowym Teatrze w Warszawie oraz Kulturhuset w Sztokholmie. Odbyła także rezydencję artystyczną w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu oraz współtworzyła choreografię ceremonii otwarcia Pierwszych Igrzysk Europejskich w Azerbejdżanie. W 2014 roku otrzymała stypendium danceWEB podczas festiwalu Impuls Tanz w Wiedniu oraz grant dla młodych artystów od Senatu landu Berlin w 2017 roku. W Warszawie jej prace były pokazywane w ramach projektu Scena Tańca Studio, organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Teatr Studio.

 

1.
koncepcja: Agnieszka Jakimiak Mikro Teatr

reżyseria i tekst: Agnieszka Jakimiak
dramaturgia i tekst: Mateusz Atman
obsada:
Klara Bielawka
Paweł Sakowicz

 

2.
koncepcja i wykonanie: Ania Nowak
konsultacja dramaturgiczna: Julia Rodriguez
stylizacja: Dusty Whistles

 

3.
koncepcja: Radek  Rychcik
obsada:
Jacek Beler
Marcin Kalisz
Sebastian Łach

Inspirowane książką Jak pokochać centra handlowe (dziękujemy Natalii Fiedorczuk i wydawnictwu Wielka Litera za udostępnienie tekstu).

 

Bilety: 20/30 zł

zakup biletów online: http://ewejsciowki.pl/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close