Zespół B’cause Dance Company zaprasza na premierę swojego spektaklu pt. Nie_me słowa, która odbędzie się 29 października o godz. 19.00 w Centrum Teatru i Tańca w Warszawie.

Wersja do druku

Udostępnij

Opis spektaklu:

Spektakl Nie_me słowa jest artystycznym kolażem opartym na najważniejszych listach w dziejach ludzkości. Wśród nich znajdzie się list Mahatmy Gandhiego do Adolfa Hitlera z apelem o pokój na świecie czy list zabójcy Johna Lennona pytającego, ile warta może być książka z podpisem artysty. Są w nich listy pożegnalne i listy miłosne. Są też listy, które nigdy nie zostały wysłane i te, których słowa na szczęście nigdy nie musiały zostać wypowiedziane, jak np. przemówienie na wypadek katastrofy na księżycu datowane na 1969. Część tych listów wpłynęła na bieg historii ludzkości, a część z nich zawiera historie bardzo indywidualne. Każdy z nich zawiera jednak swoją „duszę” i jest wehikułem czasu, który może przenieść nas w przeszłość ukazując emocje, które towarzyszyły autorowi danego listu i które personifikowane są na scenie przez tancerzy B’cause Dance Company.

Realizatorzy:

Choreografia: Bartek Woszczyński
Tancerze: Agata Dulęba, Mateusz Krzysiak, Vita Vaskiv
Aktor: Robert Tondera
Kompozytorzy: Atmo Music Productions
Reżyseria światła: Artur Wytrykus
Szata graficzna: Renata Orzeszek | Bez Szablonu
Koordynacja: Urszula Woszczyńska

Partnerzy:
Centrum Teatru i Tańca w Warszawie

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Wydarzenie na FB: https://fb.me/e/26qqnm6lY
Film making of: https://youtu.be/pK60EfzABPw

Więcej informacji na:
www.bcausedancecompany.com

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close