Wersja do druku

Udostępnij

W najbliższy poniedziałek, 24 czerwca o godz. 20.00, Fundacja B’cause i B’cause Dance Company zapraszają do Teatru Syrena  na premierowy pokaz Faceless | Less Face. Najnowszy spektakl z choreografią Bartka Woszczyńskiego przedstawia przerysowaną wizję naszego społeczeństwa. Wszyscy gonią za sukcesem i najnowszymi trendami. Z drugiej strony rzeczywistość fabryki krajów rozwijających się – niekończąca się rutyna i smutek. Dwa różne światy, w których wszyscy wyglądają tak samo.

 

Po spektaklu odbędzie się spotkanie artystów z publicznością. 

 

O spektaklu:

Nasz świat zmierza w stronę ciągłego zwiększania produkcji masowej, co prowadzi do podświadomej uniformizacji społeczeństwa. Wielkie korporacje wypierają lokalne przedsiębiorstwa, często oparte na tradycji. Pragnienie podążania za najnowszymi trendami intensyfikuje wszechobecny konformizm, okradając ludzi z ich indywidualnych upodobań. Media społecznościowe wręcz eksplodują szczęściem i zdjęciami ludzi, którzy zamienili swoje życie w nieustanne pasmo sukcesów. Wszyscy są uśmiechnięci, bogaci, zainspirowani. Na ekranie. Wszyscy wyglądają dokładnie tak samo. „Bez twarzy”.

 

Spektakl Faceless | Less Face przedstawia przerysowaną wizję naszego społeczeństwa w zestawieniu z rzeczywistością pracowników fabryk krajów rozwijających się. I tu podobnie, ludzie bez twarzy. Nawet nie próbują udawać, że są szczęśliwi. Kolorowa emanacja sukcesu jest zastąpiona szarą, smutną i niekończącą się rutyną – prowadzącą donikąd. Nie ma tam miejsca na nadzieję, nie ma nawet miejsca na udawanie. Ci ludzie swoją niewolniczą pracą sprawiają, że w krajach rozwiniętych innym ludziom żyje się prościej.

 

Wykorzystując formę tańca współczesnego – jako najszczerszego środka ekspresji – spektakl skłania do rozważań na temat roli jednostki w społeczeństwie. Stawia szereg pytań: Czy grozi nam globalna uniformizacja? Jak długo świat będzie obojętny na pogarszające się warunki pracy w krajach rozwijających się? Jak można zachować własną tożsamość w dobie globalnej uniformizacji? Czy jest jeszcze szansa na pozostanie niezależnym od globalnych koncernów? Skoro istnieje ciche przyzwolenie na niewolniczą pracę dla uzyskania jak najniższych cen produktów, czy znaczy to, że komfort jednego człowieka może mieć większą wartość niż podstawowe prawa i godność drugiego? Czy ludzkie życie może mieć cenę?

 

Choreografia: Bartek Woszczyński
Muzyka: ATMO (Giulio Donati & Simone Donati)
Tancerze: Abián Nauzet Hernández Herrera, Fabiana Mangialardi, Francesca Merolla, Michał Adam Góral, Urszula Woszczyńska
Reżyseria światła: Artur Wytrykus
Projekt kostiumów: Joanna Woszczyńska
Konsultacje dramaturgiczne: Karolina Kroczak

 

Bilety: w cenie 40 zł (normalny) – online i w kasie teatru / 20 zł (ulgowy) – w kasie teatru.

 

Organizator:
Fundacja B’cause i B’cause Dance Company

Projekt Faceless | Less Face realizowany jest przez Fundację B’cause i współfinansowany przez Biuro Kultury m.st. Warszawy w ramach programu Kreacja – nowe dzieła i wydarzenia.

Patroni medialni:
Radio dla Ciebie (RDC), Radio Kampus, Teatr dla Was (Teatr dla Wszystkich), Dziennik Teatralny, kwartalnik TANIEC, Presto. Muzyka Film Sztuka, Centrum Sztuki Tańca w Warszawie.

Więcej informacji:
www.bcausedancecompany.com

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close