24 maja 2024 roku (piątek) o godz. 19.00 w Teatrze Studio w Warszawie odbędzie się premiera spektaklu Klif produkcji B’cause Dance Company.

Wersja do druku

Udostępnij

Klif to stroma, czasem pionowa ściana brzegu morza lub oceanu. Często bardzo twarda i wysoka. Powstaje wskutek notorycznego uderzania fal, które niosą ze sobą okruchy skalne. Uderzając w jego podstawy, w końcu doprowadzają do jej skruszenia. Te surowe urwiska mieszczą w sobie piękno, ale i przemoc.

Stojąc na skraju, znajdujemy się w sytuacji ryzyka, ale równocześnie zaczynamy widzieć więcej. Możemy dostrzec fantazję ostrych krawędzi bądź transowość niepoddających się fal. Wszyscy zmagamy się w nierównych walkach. O swoje prawa, tożsamość, niezależność. Te procesy wydają się być niekończącymi. Czasem te doświadczenia stają się dla nas powodem do zniecierpliwienia. Innym razem powodują smutek związany z utracaniem. Na końcu nigdy nie wiemy, która fala przebije kamień.

Klif to śniący i surowy świat niekończącej się walki. Opowieść o sile delikatności i trwaniu mimo sztormów.

Realizatorzy:

Choreografia – Jakub Mędrzycki
Tancerze – Julia Buczynska, Agata Dulęba, Dorota Nowak,  Dmytro Vyskorka, Vitalia Vaskiv, Weronika Wołowicz
Muzyka – Atmo Music Productions
Reżyseria światła – Artur Wytrykus
Szata graficzna – Renata Orzeszek | Bez Szablonu
Koordynacja – Urszula Woszczyńska

Bilety: https://teatrstudio.pl/pl/teatr/wydarzenia/klif/

Normalny – 50 zł
Ulgowy – 25 zł

Organizator: Fundacja B’cause i B’cause Dance Company

Partnerzy: Teatr Studio

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Więcej informacji na: www.bcausedancecompany.com

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close