Wersja do druku

Udostępnij

Już w piątek 27 stycznia w Instytucie Teatralnym w Warszawie (godz. 19.00) odbędzie się premiera spektaklu Rafała Urbackiego W Przechlapanem. W przedstawieniu biorą udział amatorzy, osoby o alternatywnmej motoryce, wyłonione w wyniku warsztatów ruchowo-tanecznych w cyklu Casting, które artysta prowadził w IT jesienią 2011. Kolejne pokazy 28 i 29 stycznia o godz. 19.00.

O spektaklu

W Przechlapanem – niewielkiej wiosce uchodźców mimo woli – co roku odbywa się dobroczynna impreza z udziałem jej mieszkańców. Jest to jedna z niewielu okazji by zobaczyć tę wyjątkową społeczność, pełną niezwyczajnych ludzi i aby wraz z nimi świętować rozkwit pąków nadziei w pierwsze dni wiosny.
W tym roku, podczas pełnego dobra i wzruszeń festynu, wystąpi starannie wyselekcjonowana grupa niesamowitych artystów. Zobaczycie tańczącą karlicę, śpiewaczkę z 90% niedosłuchem i finezyjną tancerkę z rozszczepem kręgosłupa. Poetka z jednym chromosomem więcej zaprezentuje swoje punkowe wiersze, a mrożące krew w żyłach hołubce wykona tancerka ludowa pozbawiona mazi stawowej. Do łez rozbawi Was stand-up comedy Błędnej Królewny – epatującej humorem epileptyczki ze szwankującym błędnikiem i stwardnieniem rozsianym.
Zapraszamy do Przechlapanego – tu na jeden dzień wszyscy stajemy się jedną rodziną!

Kto kształtuje obraz osób niepełnosprawnych?
Dlaczego tak często się go infantylizuje?
Gdzie leży granica poprawności politycznej?
Skąd bierze się zinternalizowane poczucie współczucia?
Czy wszyscy mogą być równi – nawet jeśli jeden stoi, a drugi siedzi na wózku?

Spektakl W Przechlapanem afirmuje życie osób o alternatywnej motoryce, jest przepełniony nadzieją i wiarą w wyższy plan związany z niesieniem krzyża, mimo przeciwności losu… Mimo wszystko.

pomysł, reżyseria: Rafał Urbacki
występują: Ania Dzieduszycka, Magdalena Gałaj, Basia Lityńska, Maja Tur, Magdalena Olszewska, Aniela Presko, Agata Wąsik

bilety: 20, 30 PLN
rezerwacja: www.przechlapane.ezapisy.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close